јазици

На тема-icon прашање Кратки браќа Белфаст FSX & P3D проблеми

Повеќе
1 година 9 месеци # 837 by Dariussssss

Накусо, АП не работи целосно. Надморската височина, заглавјето и брзината се во ред, но воопшто не ја следи маршрутата GPS. Сè друго се чини добро, убаво авион.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 838 by Gh0stRider203

дали го ставивте во GPS режим? LOL idk што клучеви имаш подесување за тоа во случај да нема префрлување, но на Мој, тоа е Ctrl Shift N


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 839 by Dariussssss

Еј Gh0st, што се случува?

Дали е во ред. На AP тоа само, е прекинувач, па, тешко може да биде полесно од тоа.

Cheers

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 840 by Gh0stRider203

Па, тогаш оган вашиот механичар lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 841 by Dariussssss

Хаха .... многу смешно.

Lol..yeah, тој идиот беше веројатно висок кога тој беше tinkering околу АП ....

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 7 месеци # 938 by DRCW

Проверете ја датотеката CFG во делот за автопилот, ако не можете да најдете проблем таму, пробајте да ставате или автоматски пилот на CFG на друг авион и или да додадете преклопник Nav / GPS од друг авион како скокачки 2D и да го додадете во вашиот панел папка

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.430 секунди
јазици