јазици

На тема-icon прашање проблеми со мотори (#3, или # на 3 и 4)

Повеќе
1 година 1 пред недела # 851 by PAYSON

Здраво, беше долго време откако сум бил овде. Имам неколку проблеми. Прво, ги сменив компјутерите. После тоа, некои од омилените авиони се симнуваат со сета бела кожа. Без текстури, без внатрешни работи (пилотска кабина или поинаку) Не можам да летам без инструменти. Второ, не можам да добијам мотори со повеќе подесувања за работа. и 3th, само две работи.И навистина ми се допаѓа летање на dehaveland Dash 3, но само левата мотори се подигаат.Тие трчаат во мирување, но тоа е сè.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 1 пред недела # 852 by Dariussssss

Здраво.

Потребни ни се многу повеќе информации. Кои авиони, кои верзии на FSX и сл ... Дали авионот за кој станува збор е прирачник, дали го следите и така натаму ... Тоа е единствениот начин да се помогне.

Cheers

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 1 пред недела # 855 by PAYSON

Изгледа како да сте го изгубиле мојот претходен одговор. Јас го правам сето тоа од книгата и / или "читај ме". Што се однесува до кој било конкретен авион, мислев дека реков, кој било авион со повеќе од мотори 2. Можам да го поставам гасот за контрола на летот X-56 еден начин, а потоа и друг. Секоја промена едноставно ги зафаќа сите останати мотори или сите вистински мотори да останат во мирување, додека другите гасат. Јас го користам sfx пареа издание. Јас контактирав, бидејќи имав проблем многу одамна и ти ми помогнав на тоа. Се извинувам што земавте време за оваа ситуација, само мислам дека некој можеби имал сличен проблем и го исцелил. Ништо не ми се допаѓа во вашите ЧПП.
Мое извинување и почит, PAYSON

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 3 недели # 869 by PAYSON

Ќе се обидам на друго место. Благодарам.
PAYSON

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 3 недели # 870 by PAYSON

Whooooa !!! Го најдов точниот начин да ги поставам прилагодувањата за користење на мотори 1 преку 6. Беше толку едноставно. Благодарам за помошта:-(

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 3 недели # 872 by Gh0stRider203

да споделите ако некој го има овој проблем?


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 3 недели # 873 by PAYSON

Ќе ми треба многу повеќе информации. Кои авиони, кои верзии на FSX и сл ... Дали предметниот авион има прирачник, дали го следивте и така натаму ... Тоа е единствениот начин да се помогне.OS, системот за контрола на летање итн.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 2 недели # 874 by PAYSON

Всушност, сите тие информации не се потребни. Секој кој користи X-55 или X-56 Saitek напреден систем за контрола на летање и се соочува со ограничените способности на 1 и 2 моторот, го најдов она што мислам дека е лек. Јас би го објавиле ова порано, но потребно е некое време да го повторам овој фиксен 20 пати за да докажам дека работи. Функционира. Едноставно отворете ги "прилагодувањата", одете во гасно подесување. Извадете ги сите подесувања, Кога подесувањата за гас се целосно изгаснати, а самиот гас е во положба на мирување (не заборавајте да го оставите заклучниот клуч во првобитната положба), преместете го гасот до широко отворено, назад во мирување, назад да се широко отворени, потоа да се вратите во мирување, да ги калибрирате, како и обично, да ги затворите поставките, одете до вашиот омилен авион на моторот 4 и пробајте го. Се надевам дека работи за вас како ez како што тоа го стори за мене.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 2 недели # 875 by PAYSON

О, постои борбена група од бродови од Втората светска војна што се појавуваат и исчезнуваат крај брегот на Австралија (YBBN).

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.138 секунди
јазици