јазици

На тема-icon прашање FSX Времето

Повеќе
1 година 2 месеци # 854 by Dariussssss

Поради некоја причина, функцијата за временска прогноза во живо на мојот FSX е лошо погрешна. Не само погрешно, но никаде во близина на реални, или дури и точни за некои аеродроми. Во моментов, повеќето аеродроми во Европа се соочуваат со одложувања поради големите снежни врнежи.

За exmple, EHAM Amsterdam ... во реално, времето е:

Ветер 16 kt од север
Температура 1 ° C
Влажност 93%
Притисок 972 hPa
Видливост: 4000 m
Растурени облаци на 400 ft
Облачно на 700 ft
(лесни) снежни зрна

Во FSX, начин различен. Ведро небо, различен ветер и потопло .... што, в ѓаволите? Има ли начин околу тоа?

благодарение

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: luc57

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 6 година дена - Пред 1 6 година дена # 941 by DRCW

Временскиот мотор за кодираната верзија на FSX не е поддржан од JESPEN кој ви го дава времето во живо. Јас би се претпостави дека тоа се уште го прави за Steam Едиција под услов Dovetail да имаат договор со нив. Услугата не е бесплатна за Dovetail. Исто како и во моментов FSW уште нема активен времето на моторот или на трети лица инвеститорот може да се купи еден од. Единствениот начин да се добие реалниот свет времето за FSX Спакувано издание, е да се купи еден како Active Скај 2016

Последно уредување: 1 година пред 6 од DRCW.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 2 недели # 1013 by goffers

Најдов бесплатна програма за временски услови - таа е мала и инјектира време во живо до FSX - FSXWX.

www.plane-pics.de/fsxwx/home.htm

Не треба да инсталирате. Стартувај ја програмата FSXWX кога си во FSX.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: DRCW

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 2 недели # 1014 by Dariussssss

Веб-страницата не може да се стигне ..... во превод, мртва врска.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 3 недели # 1063 by goffers

Здраво Dariussssss. Не сум сигурен што мислиш. Се чини дека врската сега работи за мене.
Можеби ова, (каде може да се најде вистинското преземање) .... www.plane-pics.de/fsxwx/instructions-fsx.htm

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 3 недели # 1064 by Welsheagle

Таа врска работи за мене, но јас би препорачал www.fsrealwx.net/

Го користам и ви дава вистински временски услови .. цело време.

Можете да ја користите бесплатната верзија или да ја надградите на про.

Уживајте во

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: goffers

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.250 секунди
јазици