јазици

На тема-icon прашање Embraer 120 Mega Pak - исчезнувачки авиони

Повеќе
1 година 9 месеци # 863 by goffers

Открив дека авионот Emb-120 исчезнува FSX Листа за избор на авион ако додадете / избришете пресликување.

По проверка на очигледното, (на пример, недостасува текстура папка, неточни воздухопловна cfg уреди, итн), најдов неколку мали промени потребни за испорачаниот cfg.

Ова се промените што ги направив:

// додаде недостасува ui_createdby = "Ерик Канту / Орел Роторкрафт Симулации"
// од [fltsim.0] до [fltsim.20]
//
// додаде недостасува ui_typerole = "Твин мотор TurboProp"
// од [fltsim.0] до [fltsim.20]
//
/ / додадени инкриминирани запирки на постоечките ui_variation = записи
// од [fltsim.0] до [fltsim.20]
//
// додаде недостасува ui_typerole = записи со инвертирани запирки
// од [fltsim.0] до [fltsim.20]
//
// додадени инкриминирани запирки на ui_typerole = записи
// од [fltsim.0] до [fltsim.20]
//
// додадени инкриминирани запирки на постоечките ui_manufacturer = записи
// од [fltsim.0] до [fltsim.20]
//
// додадени инкриминирани запирки на постоечките ui_type = EMB120 записи
// од [fltsim.0] до [fltsim.20]
//
// додадени инвертирани запирки на постоечкиот опис = записи
// од [fltsim.0] до [fltsim.20]
//

Јас би бил среќен да го поставите мојот уредник 'aircraft.cfg' доколку администраторот ја даде својата дозвола, (не сакам да прекршувам авторски права на никого).

Goff

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 864 by rikoooo

Здраво,

Ви благодариме за вашето мислење,

Може ли да го испратите Вашиот Aircraft.cfg Може да направам ажурирање, дури и ако овие мали измени не додаваат или не ја отстрануваат видливоста на препратите.

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: lotstr

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 866 by goffers

Мојот уредуван авион cfg спроведен

Прилози:

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.262 секунди
јазици