јазици

На тема-icon прашање "Embraer EMB-120 мега пакет FSX & P3D"

Повеќе
1 година 8 месеци - 1 година 8 месеци # 891 by bobrad79

Здраво ... Јас ја инсталирав горенаведената датотека во P3Dv4 но инструментите не работат,
Јас инсталирав автоматски и, исто така, се обидов со рачна инсталација.
Навики Надеж дека некое тело може да помогне

МОЈОТ ЖИВОТ МОЖЕ ДА БИДЕ СЛЕДНО ВРЕМЕ ЧИТАМ ПРЕД ПОСТАПУВАЊЕB) B) B) B) B) Проблем фиксна благодарност

Последно уредување: 1 година 8 месеци од bobrad79.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 4 месеци # 1065 by davgál1

Добро попладне, форум:
Би сакал да прашам за почеток на моторот во овој авион, бидејќи секојпат кога го стартувам, моторите произведуваат целосна моќност за околу 10 минути, и покрај тоа што Power Rims се наоѓаат во Idle позиција, како и во Condition Levers (пердув).
Јас (очигледно) не ги извршувам вистинските процедури за стартување, туку постапките од PDF-от на addon.
Се надевам дека ќе може да ми помогне.
Со почит,

Дејвид

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 4 месеци # 1066 by DRCW

Прво оневозможете ја вашата програма за безбедност на интернет, а потоа повторно инсталирајте ја програмата. Дозволете ми да знам дали тоа функционира

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 4 месеци # 1084 by davgál1

Ви благодариме за вашиот одговор.
Готово, но не функционира ...

Дејвид

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 4 месеци - 1 година 4 месеци # 1085 by DRCW

Океј, ќе го преземам овој мега пакет P3D V4 и да видиме што е нагоре и како да го поправиш. Ќе се вратам со тебе

Последно уредување: 1 година 4 месеци од DRCW. Причина: Промена FSX до P3D V4

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 4 месеци # 1086 by DRCW

Додека го преземам овој софтвер, забележав во материјалот за читање дека има жолт гувернер споменат на панелот за гас, што нема да ви дозволи да одите над 10% од N1. Овој регулатор мора да биде активен за време на пуштањето и да се исклучи при пригушувањето. Претпоставувајќи дека сте свесни за ова, и ја следите постапката, ова може да биде каде што има грешка во кодирањето. Ве информираме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 4 месеци # 1087 by DRCW

Океј јас го погледнав авионот, и навистина проблемот е проблем со кодирање помеѓу 2D гасот панел и гувернер функција. Ќе забележите дека гувернерот е само на панелот 2 D, а не во виртуелната пилотска кабина. За време на пуштањето, контролите на горивото изгледаат како да изгледаат. Тука постои конфликт меѓу виртуелните и 2D панелите. Тие не играат убаво. Виртуелниот панел е поврзан со стандардниот кралски воздух P3D. Ќе направам некои да си играат и да видат што можам да направам

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 4 месеци # 1088 by daveh

Здраво, јас само што го симнав овој пакет FSX. Јас искрено мислам дека ова е еден од најдобрите преземања што некогаш сум ги презел! Стапките на рамката не се засегнати, а деталите во пилотската кабина (панел 2D, копчиња и сл.) Се одлични. Добро направено Rikooo!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.569 секунди
јазици