јазици

На тема-icon прашање Секој заинтересиран за летање на мојот сервер користејќи JoinFS и LOTS на AI ???

Повеќе
10 месеци 2 денови пред # 900 by fltbuff71

За детали видете ја веб-страницата fsxflywithmanyai.weebly.com

Ќе се постави групен лет во блиска иднина ако има доволно камата.

мојот контакт е Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Јас ги користам Rikooo преземањата за пакети за 737 и 747

Не може да лета AI во мултиплеер на Steam, но JoinFS е одлично и можете да летате Steam, Box или било кој друг Flight Sim во слободен лет.

Јас нема да го користам TeamSpeak и изгледа дека тие наплаќаат за сервер сега ....

Ако сте заинтересирани, само да ме известите

Види слики поврзани со мене месо со Ai лет планер. .Мој сервер и JoinFS

Прилози:

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 17 часови # 996 by fltbuff71

Ажурирање ............

Додавам DISCORD

и

барајќи некој интерес да се приклучите на мене на овој сервер во групата MARCH 2018 flilght, со многу AI авиони, себе и користејќи DISCORD ???????

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 4 недели # 1003 by fltbuff71

СЕГА ИНПРОГРЕС

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 3 недели # 1007 by fltbuff71

забавувај се

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 1.506 секунди
јазици