јазици

На тема-icon прашање текстура disparaît

Повеќе
10 месеци 1 недела # 911 by RUN974

Bonjour, се соочуваат со проблеми, кои имаат поседување на A330 прозорецот од chess BBS за инсталирање на текстури кои се испраќаат во плеј-оф за сите прашања? sachant што е најпроблематичното најстар производ со PMDG 777. Merci.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
10 месеци 1 недела # 912 by Gh0stRider203

Овој форум е само англиски. За Францускиот Rikooo Форум, следете ја оваа врска: www.rikoooo.com/fr/forum/


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 4 недели # 934 by DRCW

Исклучете ја верзијата на FSX верзијата. Ако имате проблеми со проблемите со текстури, можете да го користите FSX Delux и SP1 / SP2 за да не се инсталира. Ако сакате да ја промените истата верзија, можете да се обидете со проблеми во врска со графички графички картички, па можете да додадете нови додатоци во различни временски периоди. Faites le moi savoir, merci

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.160 секунди
јазици