јазици

На тема-icon прашање FSX и Вие

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 66 by Gh0stRider203

Што подобар начин да се запознаат еден со друг отколку да разговараат за она што го правиме со FSX, нели? :)

САМО правила 2. без аргументи (ако има проблем да ја однесете на друго место, ве молам); и нема да се шегуваат на другите :) Линкови до авионот на сајтот Rikoooo не само што се охрабруваат, Го поздравувам нив! :) Сакам одјавувањето различни авиони! Има, бидејќи јас бев дете.

Што се однесува до мене ....... Јас сум извршен директор на американскиот ервејс VA. Јас поминуваат поголемиот дел од моето време на FSX прави долги релации товарниот како што тоа е она што го прави на авиокомпанијата најмногу пари. На врвот 2 птици летам се 747-800F и 747LCF. Ние имаме голема флота иако од различни големини.

Најмалиот мислам дека е цртичка-8 100 и Embraer Наследството 600.
Најголемиот мислам дека ќе биде 747s и 707 320-и-777 200LR.
Најстарите ќе биде Боинг и 314 707 320-
Најбрзиот ќе биде Конкорд, без прашање. (Парафраза "Чарли", јас сум "нема да бидат среќни, освен [Јас сум] ќе Мах-2 со [мојата] коса на оган" lol)

Најспоро е без прашање на V-22 и CH-47, кои ние ги користиме само за летање нафта Опрема работници на платформата (здодевни, навистина, но брзо ако се користи Osprey хе)

Мој личен фаворит? Тоа е тешка еден. Ќе морам да го кажам-707 320 и C-130.

Колку често летаат? Па, да бидам искрен .... речиси нон-стоп. Досега овој месец, јас сум логиран 461.39 часот, и 206,931

Кога не летаат на авиокомпанијата, ќе обично се вее на мачор. :)

Некаква врска со некои од птици Rikoooo јас го користам :)

B717-200
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/748

B747-XXX Мега пакет (јас го користам LCF од тоа - иако имам инсталирано сите megapacks 747 lol)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/719

Или ако само сакате LCF ...
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/467


B737-700 Американ ерлајнс (во моментов не во нашиот возен парк, но јас не го имаат и го сакаат)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/667

B777-200 (додека јас не се користи било кој од нив во овој пакет .... Силно го препорачувам!)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/184

B707-42 (јас го користам верзијата Капетан СМС, но ќе се обидат ова еден од оваа недела! Stay tuned за критика!)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/201


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци - Пред 2 години 3 месеци # 69 by Dariussssss

Јас би сакал да прашам неколку работи. Првиот е, всушност, за грешка која се појавува по обидов да го инсталирате Некој великани Gran Canaria глетка. Грешката е Сценографијата област (со одреден број) не е пронајден. Тоа сценографијата датотека не работат на сите на мојот FSX sp2. го отстрани но грешката се уште е таму.

Секунда. Дали е можно да се логирате на ВК од A320 Семејство мулти-облека пакет, со Томас Рут A330 / 340 и како? И двете се симне од тука.

Благодарност.

Со почит

Последно уредување: 2 години пред 3 месеци од Dariussssss.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 72 by rikoooo

Здраво,

Ви благодариме Gh0stRider203 за да ја објавите, ќе знаеш малку повеќе сега, и добредојде како модератор на форумот.

Dariusssss: Да се ​​отстрани за грешка што едноставно мора да се отстранат од вашиот сценографијата сценографијата библиотека во FSX конфиг. Јас ќе се погледне на сценографијата да се провери дали има грешка со инсталирање. е тоа ќе се случи само со Гранд Канарските или други сценарија премногу?

за Вашето второ прашање, да мислам дека може да се логирате на VC од A320 Семејство мулти-облека пакет, со Томас Рут A330 / 340. Да се ​​направи VC логирате проверете со Google или YouTube вежби

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 73 by Dariussssss

Тоа е во потрага за сценографијата области и 117 123. И не се таму. Во scenery.cfg, последниот област сценографијата е 115 додадете на сценографијата, тоа не е таму, туку за грешка постојано се враќа. Тоа е единствениот сценографијата датотека што го прави проблеми, досега.

Исто така, BN-2 островите за FSX е сериозно оштетен.

Со почит

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 95 by Dariussssss

По обидот да се логирате споменатите VC и Томас Рут A330, резултатот беше прилично лошо. Морав да се отстрани една од A330s, беше сериозно оштетен. Не сакам да се даде U на идејата да се спојат тоа, но, јас не можам да најдам начин да го направи тоа.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 97 by Gh0stRider203

Dariussssss напиша: По обидот да се логирате споменатите VC и Томас Рут A330, резултатот беше прилично лошо. Морав да се отстрани една од A330s, беше сериозно оштетен. Не сакам да се даде U на идејата да се спојат тоа, но, јас не можам да најдам начин да го направи тоа.момци c'mon..you're наштетат на мојот конец тука :P

Техника probs сте тука: www.rikoooo.com/board?view=topic&catid=5&id=34 :P


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 99 by Dariussssss

Добро ми е, мојата лоша.

Cheers

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 130 by Gh0stRider203

Dariussssss напиша: Добро ми е, мојата лоша.

Cheers


Не се грижи Мојот човек, добив многу авиони може да се мијат и восок lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 177 by FCAIR

Здраво на сите, јас сум во пензија шефот на екипажот USAF / летам главно душеци ака воени воздушни транспортни услуги / C97 е далеку мојот омилен авион. Јас исто така, летаат летови Рив АА низ Аљаска и на Алеутските острови Локхид L-I88 Електра е далеку мојот омилен авион во голема далечниот север. Јас сум супер фан на Convair Б-36, Б-58 Hustler најдобрите бараат самоубиец Постојано да лета / и трговскиот 880 / 990 убава брзо авиони. Јас не летаат на Capsim 707 727 и страшни додатоци добро вреди цената. Јас само што имаат за 80 часа во SIM досега се уште учење и практикување на пристапи во секое време ..


Сино небо ..

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 3 месеци # 183 by Gh0stRider203

Најпрво FCAIR .... Ви благодариме за вашата услуга на нашата земја. Моето семејство беше за 6 генерации сега, во речиси секоја гранка но крајбрежната стража. Нема зборови некогаш навистина може да изразам благодарност до вас. Сакав да служат, но за жал, беше ограничена на граѓанското патрола воздух (кој јас уживав до крајот хе).

Јас исто така, доби CS 707 и ја сакам. Почетна 'er до нешто не сум уште доста доби мемориран lmao се уште треба да се повлече до дека на YouTube видео lol на CS C-130 е друга приказна lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: FCAIR

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.265 секунди
јазици