јазици

На тема-icon прашање Предлог за P3Dv4 автоинсталатер

Повеќе
11 месеци 1 недела # 950 by DRCW

Еј, јас го преземав авионот 2 за P3Dv4 и поради некоја причина, инсталерот сака да ја вчита датотеката во (програма x (86), кои се локации за 32 бит форматирани програми. Локхид се инсталира во програмски датотеки за 64 бит операција. авион пронајден кога се обидувал да го избере авионот, иако добивам индикација дека инсталацијата била успешна.Се погледнав во папката Airplanes и ништо таму.Ова не е проблем за мене, бидејќи само рачно го инсталирам авионот на мојот десктоп, потоа копирајте го авионска папка во мојата авионска папка. Но, мислев дека ќе ве известам, благодарам

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 1 недела # 951 by rikoooo

Здраво,

Може ли да го имам името на еден од овие додатоци за да може да извршам некој тест за репродукција на грешката и конечно да го коригирам.

Ти благодарам


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 1 недела # 953 by DRCW

Сигурно ... Сокол 50 и Даглас C47, Ви благодариме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 1 недела # 954 by rikoooo

Добро, благодарам,

Јас само што работев со некој тест и не најдов никаков проблем, инсталатерот ми влезе во папката 64 битови за мене.

Јас сум на Windows 10 64 битови. користејќи P3D v4. Но, исто така имам инсталирано P3D v1 v2 v3, FSX и FSX Steam и X-Plane 9 на 11.

Инсталаторот не може да направи грешка затоа што изгледа за патеката на P3D v4 од регистарот на Windows беа P3D v4 создаде свој клуч со патеката.

Може ли да погледнете во HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Lockheed Martin \ Prepar3D v4 \ AppPath

И

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Локхид Мартин \ Подготовка3D v4 \ SetupPath

Кажи ми што патеката на двата клучни (користете regedit.exe од командата на Windows за да ги прими оние клучеви во регистерот)

Ти благодарам


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 1 недела # 955 by DRCW

Секако, јас го користам прозорците 7 SP1 ... Тоа може да биде проблем, јас ќе го разгледувам

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: rikoooo

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 1 недела # 961 by DRCW

Океј, тоа беше проблем со Windows 7 и тоа беше грешка во регистарот. иако преземањето беше автоматски, прозорците 7 сакаа да ги преземат старите верни програма (x86). Јас ќе се купуваат SSD диск да се кандидира на Windows наскоро, јас открив дека FSX и P3D работат многу подобро на посебен диск. Виндоус има тенденција да дојде на патот. Ви благодариме за вашиот навремен одговор! Среќен слетувања

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
11 месеци 1 недела # 963 by rikoooo

Добро благодарам за вашите повратни информации

Среќни Lnadings


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.138 секунди
јазици