јазици

На тема-icon прашање Греман Малард

Повеќе
1 година 7 месеци - 1 година 7 месеци # 957 by jdlinn

Снабден дали можам да го натерам овој авион да се вчита како што треба ... се што добивам е дух од чад каде што треба да биде. Го имам истакнато во точната папка и кога ќе ја отворам таа папка, инсталацијата SEEMS изгледа добро, точно како што треба. Но, при изборот на авионите, нема слика за преглед и иако авионот се покажува во избраниот авион, тој не излегува (само пуфта од чад). користам P3D V4.2.

Ист проблем со Греман Албатрос. Можеби не е добро за 4.2?

Ти благодарам
Даг / РТММ

Последно уредување: 1 година 7 месеци од jdlinn.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 7 месеци # 959 by rikoooo

Здраво Даг,

Во моментов, Mallard и Albatross не се компатибилни со P3D v4 затоа што нивните модели се направени за FS2004, така што не се компатибилни 64 битови. P3D v4 е само 64 битови и нема наследство за моделите 32bits. Јас ќе ги коригирам овие информации на веб-страниците на тие додатоци.

Како и да е, Милтон Шупе во моментот прави природна конверзија за „Малард“ и наскоро ќе биде компатибилна P3Dv4. Willе ја ажурираме датотеката веднаш штом ќе се објави јавно.

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 7 месеци # 960 by jdlinn

Супер што одговара на прашањата. Ви благодарам.

Doug

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: rikoooo

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 7 месеци # 997 by rikoooo

Здраво,

Mallard сега е компатибилен P3D v4, објавена е нова верзија :)

линк www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/99/816

Среќен слетувања


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 7 месеци # 998 by jdlinn

Ви благодарам Ерик! Преземање сега.

Doug

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: rikoooo

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.229 секунди
јазици