јазици

На тема-icon прашање преземени авиони кои не ја покажуваат надворешната кожа т.е. Матин Мародер само покажува инне

Повеќе
9 месеци 2 денови пред # 965 by robtho

Кога ќе преземам одредени авиони, односно Мартин Мародер C47 Boeing Superfotress, ги добивам само внатрешните работи на авионот

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 2 денови пред - 9 месеци 2 денови пред # 966 by DRCW

Дали прегледувате DX9 или DX10 преглед? Дали користите FSX Steam или Boxed? Ако во кутија трчате со или без забрзување? Која верзија на прозорци имате?

Последно уредување: 9 месеци 2 дена пред DRCW.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 1 ден пред # 967 by robtho

Јас го користам DX11 на прозорците 7 професионални со само една директна верзија на FSX. Јас само што се пензионирав и се враќам во авионски лет по неколку години, па малку сум 'рѓосан. Но, јас најдете оваа веб-страница фантастично и повеќето од преземања се чини дека работат добро. Не е добро што тоа е она што навистина ви се допаѓа тоа dont

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 1 ден пред - 9 месеци 1 ден пред # 968 by DRCW

Повторно Здраво ... FSX во менито со опции може да работи на DX9 или DX10 Преглед / Кога FSX е креиран, токму пред објавувањето на DX10, но стандардно работи на DX9. Одете во менито со опции и проверете дали полето за преглед DX10 не е означено. Сите авиони Rikooo стандардно работат на DX9. Некои од нив се компатибилни со DX10, ако се, тоа ќе биде во описот. Има достапен дизајн на payware за да се поправи прегледот DX10, но освен ако не ја купите таа програма, подобро е да се изврши FSX на DX9. Опцијата за преглед на DX10 не функционира правилно, и таа ефекти ги содржи текстурите. Windows 7 е стабилна платформа за FSX и тоа е она што го користам за симулација на лет. Сега рековте дека работите со правилна верзија на FSX. Ако го разбирам ова право, тоа значи дека имате една од првите изданија на кутијата или верзијата со луксузна верзија. Ако тоа е случај, ќе треба да вчитате SP1 и SP2, или да се додаде забрзување. Без тоа, поголемиот дел од новите бесплатни и payware ќе имаат проблеми со текстурата. Имам FSX златно издание кое доаѓа со дискот за забрзување. Најверојатно ќе најдете дека освен ако не го проверивте полето за преглед DX10 кога ја вчитавте програмата, проблемот е во тоа што FSX не е во тек со потребните услужни пакети. Дозволете ми да знам ... Благодарам

flyawaysimulation.com/downloads/files/19...or-x-service-pack-1/
flyawaysimulation.com/downloads/files/27...or-x-service-pack-2/

Последно уредување: 9 месеци 1 ден пред DRCW.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 1 ден пред # 971 by robtho

Фантастично !! Ви благодарам многу за вашиот многу добар совет и насоки. Преземени SP 1 и SP2 како што сугерирате изгледа дека сега работат добро. Ви благодарам уште еднаш.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 1 ден пред # 972 by DRCW

Затоа сме тука, да си помагаме меѓусебно да уживаме во нашето хоби,
Среќен слетувања

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: robtho

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 1 ден пред # 974 by robtho

Благодарам уште еднаш

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.138 секунди
јазици