јазици

На тема-icon Важно Огромни проблеми

Повеќе
1 година 7 месеци # 969 by Dariussssss

Со само неколку paywares.ALL стандардни авиони во мојот FSX се скршени. Нема радио и нема ГПС .....

Нешто неодамна ја реинсталирав целата работа ... нема начин повторно да го направам тоа. Значи, постои ли начин да се поправи, и што е тоа? Што не е во ред со тоа?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 7 месеци # 970 by DRCW

Зарем не го сакаш, морав да го сторам истото во многу наврати. Првото нешто е да го деинсталирате софтверот што може да го стори тоа. Следното нешто е да го избришете главниот FSX cfg, а потоа рестартирајте го FSX, тоа ќе го замени cfg со свежа, како што беше кога за првпат сте ја преземале FSX. Сите ваши преземени софтвери сè уште ќе бидат таму. Но, повторно ќе треба да ги одобрите мерачите.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 7 месеци - 1 година 7 месеци # 984 by DRCW

Јас треба да додадам дека една од payware-програмите што ги додадовте најверојатно предизвикува заеднички папки внатре FSX да станат корумпирани. Од вашиот опис, веројатно е во папката за мерачи. На payware има некако, оштетени радиостака и GPS папки. Се надевам дека нема да мора да почнете одново, но ако го направите само да ставам нишка за оние кои го прават тоа е во FSX секција. Се надевам дека тоа ви помага

Последно уредување: 1 година 7 месеци од DRCW.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 7 месеци # 990 by Dariussssss

Смешни работи, тие работат. Кога вчитувам некои стандардни авиони, тие и двајцата нема.

Откако ќе го поставив летот, добиј дозвола за АТС и сл .... се врати, и двете. Прилично проклето чудно. Мислам дека PMDG 747 го предизвикува. Сега е отстранета, па мислам дека ќе биде добро.

Ви благодариме за помошта во секој случај.

Cheers

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.335 секунди
јазици