јазици

На тема-icon Идејата FSX за оние кои треба да почнат одново

Повеќе
Пред 1 3 година дена # 975 by DRCW

Ајде да се соочиме,
FSX е процес на учење, а не само како да стане виртуелен пилот. Секој кој е околу блокот ќе ви каже
колку е фрустрирачки тоа може да биде кога ќе направите грешка и морате повторно да го вчитате FSX и да почнете одново. Се разбира дека никогаш не се случило
за мене (LOL) Следново е изјава за она што го научив со текот на годините и се надевам дека ќе ви помогне во тоа за прв пат или
инсталирај го FSX Deluxe или Gold Edition.

ДЕЛ 1: ХАРДВЕР И ВОДИЧИ
Пред инсталирањето на FSX клучот за успех е да бидете сигурни дека имате добра и стабилна платформа. Може да размислите
ажурирање на вашиот компјутер со додавање RAM / одделни хард диск и сл ... Секое уталожје или гејмер ќе ви каже систем кој може да се прошири
ја прави сета разлика. FSX работи доста добро со моќен квадрисерски процесор или подобро во 4 ghz или повисоко.

Многу луѓе го overclock нивниот процесор Пример 3.2 ghz до 4ghz .. или 4ghz до 4.5ghz. Па зошто го прават тоа? Затоа што
FSX е многу, многу зависен од процесорот и секогаш ќе има луѓе кои ги туркаат своите системи на работ. Тие сакаат да
се фалат за 200 fps на интернет. Дали ова значи и вие? НЕ ... Со какви било промени што ги правите на вашиот систем
над спецификациите на фабриката постојат опасности што можат да го запалат вашиот хардвер, освен ако не знаете што правите,
работа со она што го имате и што можете да си го дозволите.

За да ја направите вашата машина да работи со FSX, така што добивате добар баланс на двете графики и перформанси, целта е
ја добиете потребната графика и стапката на слики од 30 fps. Најважно е да се изедначи без пелтечење. Имам 8 јадро AMD
процесор работи на 3.5ghz и јас го overclock, но само да 3.7ghz заедно со додавање на дополнителен вентилатор за ладење во мојата кула
кој е наменет за ладење и вентилација на воздух. Ако сте купиле компјутер од вашиот локален продавач, би сакале да имате
да ја смени кулата и многу продавници модели не можат да се прошират. Секој компјутер што користи приклучок за напојување на ѕидните ѕидови што го приклучувате
во ѕидот најверојатно е непроширен систем.


хард Дискови
се важни. Ако сте сериозни во врска со симулирање и сакате да додадете многу софтвер од трети страни (Сценографијата, авионите, облаците
итн.) Ви требаат најмалку 1TB. Препорачувам 2TB хард диск. Јас, исто така, препорачуваме да користите хард диск одделно
на хард дискот имате инсталирано прозорци.

RAM меморија
Ќе сакате да користите добри RAM меморија со високи перформанси (DDR3 итн.). Минималниот износ е 4 свирка на RAM меморија, но навистина
треба да ја разгледаат 8 свирка за FSX со систем кој може да се прошири до 32 свирка на RAM меморија по патот.

Графички картички:
Овде е местото каде што можете да потрошите многу $$$. Постојат карти со вода ладење што се движат околу $ 1500 САД. WOW не можам да си дозволам
тоа! Ви треба добра графичка картичка која може да работи околу $ 150 US. Јас го користам 2 AMD Radeon R9 200 серијата
Графички картички кои работат во Firewire. Поставување добра графичка картичка ќе ви помогне да го извадите товарот од вашиот процесор. Има
многу картички таму, па мојот најдобар совет е да се истражуваат и да го добиете најдоброто тресне за вашиот товар. Пребарувањето на FSX форумите ќе ви помогне
за правилна одлука за прв пат.

Возачи:
Имаше проблеми во кои ажурирањето на графичките картички предизвика фатални грешки во FSX. Пред да го купите графички
картичка види дали може да откриете какви било познати проблеми со оние картички возачи или какви било други поплаки во FSX. Ако не сте
има какви било проблеми со вашата актуелна графичка картичка и правите ажурирање на драјвер, а потоа одеднаш има проблеми,
Врати се на последниот возач што го инсталиравте.

Напојување
Overkill, Overkill, Overkill !!! Сакате напојување кое е преценето за вашиот хардвер. Ова ќе ви овозможи да додадете или
промена на хардвер без преоптоварување на напојувањето. Имам 1000 вати напојување повеќе од двапати она што е
потребни за да го извршите мојот компјутер.

Истражување и подготовка однапред е клучен пред инсталирањето на FSX.

Дел 2: Инсталирање и проширување на FSX

Сега кога ги покривме основите во подготовката, ајде да инсталираме FSX. Бидете свесни дека ова упатство за инсталација е дизајнирано за
FSX Делукс и златни изданија не се FSX пареа која користи различен формат.

Значи, кои се разликите помеѓу Делукс и Злато?

Верзијата Делукс не доаѓа со забрзување X и тоа е тоа. Ако имате верзија на Делукс, ќе сакате
треба да се инсталира SP1 и SP2. Со златното издание едноставно додадете диск за забрзување по инсталирањето на дисковите 1 и 2

Чекор 1: Пред да го инсталирате дискот 1 & 2 креирајте папка во вашите документи со избирање нова папка / десен клик и
името на таа папка "FSX" потоа повлечете го на работната површина. Кога ќе го ставите во FSX диск 1 изберете повеќе опции и потоа фрлете
фолдерот FSX на десктопот што го создадовте. Ова ќе му наложи на FSX да ја инсталира програмата во таа папка, наместо
Програмски датотеки (x86)

Откако ќе се инсталираат двата дискови 1 и 2, FSX ќе започне автоматски. Потоа ќе бидете подготвени да го ставите кодот на вашиот производ
и активирајте ја програмата. По активирањето не инсталирајте забрзување (злато) или инсталирајте SP1 orSP2 (Делукс)! Прво се кандидира
FSX во режимот на слободен лет за неколку секунди, а потоа ја напушти програмата.


Чекор 2: Сега инсталирајте забрзување (злато) SP1 & SP2 (Делукс). За златното издание започнете FSX и уште еднаш ќе сакате
да биде побарано да го ставите во производот клуч за забрзување со цел да го активирате. Потоа ќе биде побарано да дозволите FSX
за да додадете нови клучни функции за тој пакет за проширување. Одберете Да. Уште еднаш стартувајте FSX и извршете го режимот за слободен лет
неколку секунди и потоа излезете од програмата.


Чекор 3: ( прескокнете го овој чекор ако имате само диск 1) Ако имате посебен диск кој сакате посветен
за FSX сега ќе биде време да ја копирате и залепите на тој диск.

Пример:
Да речеме дека прозорците се инсталирани на уредот C: и имаш празно диск D: исто така инсталиран на вашиот компјутер. Изберете
Start / Computer / Drive D:

Копирајте ја и залепете ја папката FSX на вашата работна површина за да се вози Drive D: Овој процес ќе потрае околу 5 до минути 10.
Откако ќе се копира, сега ќе ви биде потребна нова кратенка за да можете да го стартувате FSX од вашата работна површина. Прво повлечете ја тековната кратенка
на вашиот десктоп до корпата за отпадоци. Одете во Drive D и отворете ја папката FSX. Скролувајте надолу кон FSX.EXE апликација датотека,
десен клик на неа и изберете "креирај кратенка"потоа повлечете го на работната површина. Ова сега ќе ви овозможи да го користите FSX користејќи го тоа
кратенка. ОNCE повторно се кандидира FSX во слободен режим на лет, осигурувајќи дека програмата е стабилна. Сега можете да ја избришете папката FSX
на вашата работна површина. Ќе го стартувате FSX на уредот D: од оваа точка напред.

Чекор 4: Windows Vista, 7 и 8 инсталирање на вашиот UIAUTOMATIONCORE.DLL во FSX.
Датотеката uiautomationcore.dll е потребна за да се спречат некои добро познати дефекти на десктопот во FSX. Најважното нешто
е да мора да го инсталирате точниот DLL за вашата верзија на прозорците. Инсталирањето на погрешен може да предизвика повеќе проблеми. Оди до
вашиот пребарувач и тип uiautomaioncore.dll за Виста / за Windows 7 / за Windows 8 / за Windows 8.1 што некогаш
ОС имате. Откако ја пронајдете точната верзија, извлечете ја на работната површина и инсталирајте ја во вашата главна папка FSX бр
каде на друго место !!!
Чувајте ја копијата од неа во папката на документи како резервна копија.

Чекор 5: Прилагодете ги вашите поставки во FSX.
Стартувај FSX и преминете од слободен лет до поставувања. Тука е местото каде што можете да ја менувате графика, облаци, сообраќај итн. Можев да напишете
чекор по чекор, но наместо тоа, постојат некои големи наставни видеа на YouTube. Во ова видео се препорачува да користите надворешен
ограничувач на рамката, но најдов проблеми со пелтечи и паузи во лет, па препорачувам да ја поставите вашата FSX рамка
ограничувач на 30 fps или половина од степенот на освежување на вашиот видео монитор. Ако вашата стапка на освежување на екраните е 70, тогаш поставете ја вашата рамка
ограничувач на 35 fps.Чекор 6: Конфигурирање на FSX
Откако ќе ги завршите вашите поставки и ќе ги тестирате во режимот на слободен лет за најдобра fps и графичка комбинација
системот може да ви овозможи да ги задржите таму. Сега треба да го смениме FSX.CFG датотека. Напишав нишка за ова
форум во FSX Општиот дел под наслов "FSX Поправки и совети во cfg" Ве молиме погледнете го делот 1 кој го покрива основниот 3
потребни се промени во FSX. Постојат многу мислења и видеа таму со други измени кои можете да ги погледнете. Продолжете да трчате
FSX и тестирајте го откако ќе ги направите овие измени. Првиот 3 кој го имам напишано во мојот пост може да се примени одеднаш, но да ве прилагоди
после тоа треба да се следи со активирање на FSX за да видите како тоа влијае на вашата операција. Ако ви се допаѓа, чувајте го. Запомнете
фразата " Ако тоа не е скршено .... НЕ Утврдувајте го тоа "

Користете ја датотеката fsx.cfg за да ги направите сите поставувања промени од оваа точка, а не поставките во програмата FSX, бидејќи може
предизвика некои од промените што сте ги примениле во fsx.cfg за да се вратите на стандардно.

Чекор 7: Додавање додатоци
Откако ќе го тестирате и стартувате FSX на долги и кратки летови со горенаведените чекори, почнете да го вчитувате
додаток на еден по еден секогаш ги тестира пред да додаде други. На овој начин, ако треба да се појави проблем.
Ќе се обложувам дека ќе знаете каде да изгледате! Едно нешто што сакам да го пренесам е програмите што можете да ги купите кои се познати
како засилувачки софтвер за FSX. Тие треба да ги подобрат перформансите. Сè што можам да кажам (според мое мислење) Не трошете го
пари !!!


Се гледаме на следната нишка!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.456 секунди
јазици