јазици

На тема-icon прашање FSX целосни и комплетни дефиниции конфигурациски кодови

Повеќе
Пред 1 година 1 ден # 980 by DRCW

Ова беше обезбедено од ESP кој ја разви конфигурацијата на FSX. Вие ќе сакате да се повикате на оваа страница и да имате копија во вашите документи.

msdn.microsoft.com/en-us/library/cc526949.aspx

со оваа информација небото навистина е ограничување на вашата способност да направите промени во вашиот авион и пошироко.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 1 ден # 981 by Gh0stRider203

ох, за да можам да го опремувам мојот 777 со последици? слатко! ^ _ ^ lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 1 ден # 982 by Gh0stRider203

Јас всушност имам едно нешто што можеби ќе ми помогнете со ....

како влегувам да додадам паркинг места на аеродром? Поточно, некои во KDFW пред Аеродромот за одржување Hangar #5 prnt.sc/ie8djp


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 1 ден - Пред 1 година 1 ден # 983 by DRCW

Ова е една област што не сум навистина dabbled во FSX, јас сега сум главно работи P3Dv4 дека долго чека 64 бит ESP платформа. Еве инструкција видео што го најдов тоа може да биде корисно. Не сум имал време да го користам, но од сите видеа што ги погледнав, се чини дека ова добро го објаснува


Последно уредување: 1 година 1 ден пред DRCW.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 1 ден # 988 by DRCW

Еве примерок за вас на стандарден автоматски авион автоматски пилот автоматски
[TurbineEngineData]
fuel_flow_gain = 0.002 / / Стекнат на протокот на гориво
inlet_area = 19.6 // квадратни стапала, површина на влезот на моторот на моторот
rated_N2_rpm = 29920 // RPM, номинална вредност на компресорот од втората фаза
static_thrust = 28000
afterburner_available = 0 / / / Дали може да се појави подоцна?
reverser_available = 1 / / Дали може да се намести пренасочувачот?
ThrustSpecificFuelConsumption = 0.385 // Намалена потрошувачка на гориво (Jets)
AfterBurnThrustSpecificFuelConsumption = 0 // TSFC со загревање / повторно загревање

[млазен мотор]
thrust_scalar = 1.0

Пописникот треба да биде поставен на = 1) 0 значи лажен и 1 значи точно, можеби ќе треба да го зголемите моторот на Static_ Thrust = подесувањата, исто така. Наскоро ќе создадам пост на оваа тема.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.221 секунди
јазици