јазици

На тема-icon Важно Иран Асеммен се урна

Повеќе
1 година 7 месеци # 991 by Dariussssss

Иранскиот авион Асеммен ерлајнс 3704 од Техеран до Јасуј, Иран, се урна во планината Дена, јужно од Исфахан, според соопштението на авиокомпанијата на иранската телевизија Прес.

Во авионот биле патници 60, двајца членови на екипаж, двајца членови на екипажот и двајца службеници за обезбедување.

Планината Дена е планински предел 80 km со највисока височина на 4,409 m (14,465 ft). Таа се наоѓа само на север од Јасуј. Временските услови на местото на несреќата вклучуваат снег и силни ветрови, кои ги попречуваат услугите за пребарување и спасување.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: superskullmaster
Време е да се создаде страница: 0.221 секунди
јазици