јазици

На тема-icon прашање Канарските Острови во P3Dv4.2

Повеќе
1 година 6 месеци # 1028 by Seat7A

Hi
Не можам да добијам фото-сценографијата за работа P3Dv4.2. Јас направив автоматска инсталација. Дали некој тука знае дали ќе работи во верзијата 4.2. Thre е никаква разлика во сценографијата, ако го ослободам фото-сценографијата и го користам стандардното P3D сценографијата.

/ Томас

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 6 месеци # 1029 by rikoooo

Здраво, Томас,

Дали сценографијата се појавува во библиотеката на сценографијата P3D v4? Ова е најважното.

Среќен слетувања


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 6 месеци - 1 година 6 месеци # 1032 by DRCW

Ако полошо се влошува. направете рачно инсталирање. Креирај папка преку документи и именувај ја " Канарските Острови "Стави ја папката на вашата работна површина.Изберете рачна инсталација и одберете ја папката што ја креиравте како локација за преземање. Откако ќе се вчита папката, копирајте ја и поставете ја таа папка P3D v4 додатоци папка се наоѓа во папката на документи. Започнете P3D V4 програма. Притиснете го Alt клуч за прикажување на менито. Изберете Светот / Библиотека за сцени / И потоа Додај област..., сега изберете ја папката лоцирана во документи ... Потоа активирај. Ова треба да го активира сценографијата. Луѓето во Локхид го ставија P3D v4 додатоци папка во папката на документи, бидејќи треба да ја превчитате програмата ... сите ваши сценографски додатоци сè уште ќе бидат таму. На тој начин не морате повторно да ги вчитате сите ваши сцени од нула. Се што треба да направите е да ги активирате датотеките.

Последно уредување: 1 година 6 месеци од DRCW.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 5 месеци # 1044 by wozee

Здраво. Јас направив рачно инсталирање во P3dV4.2 и тоа отиде во совршено ред ... Изгледа многу многу убаво

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.478 секунди
јазици