јазици

На тема-icon прашање Новиот CL215 не работи целосно

Повеќе
1 година 5 месеци # 1048 by Драгхорн

Здраво на сите,
Го сакам овој авион и го најдов тука во Rikoooo. Изгледа, звучи, лета прекрасно, но не можам да ги добијам клапичките, опрема за работа. Сите други контролни површини се во ред. Ги проверив опциите на контролорот и имам Gear поставено на G. Оваа работа за сите други авиони освен за CL215. Кој друг го доживува ова, или има фикс?

благодарение

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 5 месеци # 1049 by bobyor

Имам CL215 работи во P3Dv4.2 без никакви проблеми. не сте сигурни што да кажам освен можеби целосно да го деинсталирате, повторно преземете нова копија и повторно инсталирајте ја.
Среќно, авионот е лесен за летање.

Боб

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 5 месеци # 1050 by Драгхорн

Ви благодариме на Боб, добро е да знаете дека работи добро. Не е сигурно зошто клапи и опрема не функционираат. Кога првпат ја натоварав, брзината се спушти. Се симна, но не можеше да ги подигне. Ако се префрлам на друг авион и го подигнам менувачот, тогаш можам да се вратам на CL215 и тоа е исто така подигната опрема. Но, се разбира сега не можам да ги намалам. Јас направив деинсталирање и инсталирај веќе, но ќе го пробам повторно!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 5 месеци # 1051 by bobyor

Од читањето на форумите, има многу коментари за датотеките кои не работат од rikoooo.
Јас се симне од друга страна. Можеби ако сеуште имате проблеми, обидете се со алтернативно преземање.

Cheers

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 5 месеци # 1053 by rikoooo

Здраво,

Датотеките од Rikoooo се токму исти како и од други веб-сајтови, единствената разлика е во тоа што авто-инсталерот автоматски ги преместува датотеките во вистинските папки, тоа е тоа. Нема потреба да превземате друго место.

Freeware не е совршена и нормално е да има некои прашања, иако, повеќето од проблемите се објаснети во Readme.txt или прирачникот дека повеќето луѓе не се мачат да читаат, тука е вистинскиот проблем.

среќен летови


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.268 секунди
јазици