јазици

На тема-icon Важно Предупредување до P3D корисници

Повеќе
1 година 4 месеци - 1 година 4 месеци # 1067 by DRCW

До сега сигурен сум дека многу од вас слушнале за откажување на Доветаил Flight Sim World (FSW). Нема да разговарам за причините поради кои мислам дека оваа програма не успеа. Она што е загрижувачки е настаните што се случија на Фејсбук страницата на FSW за време на последните 2 месеци пред да го прекинат производството. Ден за ден Доветаил и ФСВ се обидуваа да добијат продажба. Всушност, тие зборуваа за иднината на нивниот симулатор за летање 2 дена пред објавувањето дека производот веќе нема да се развива.

Значи, она што ме интересира е дека Доветил мора веќе да дојде до заклучок во овој момент дека тие ќе го повлечат приклучокот. Тие се обидуваа да заработат повеќе пари пред да го сторат тоа од некој кој е глупав за да го гризнам тоа кука. Ова ќе биде обид да се надоместат трошоците од нивното купување на правата за забава од Microsoft. Всушност тие се уште имаат FSW за продажба на пареа до мај на 24th. Што ви кажува тоа?

Мојот страв е, тие би можеле да се обидат да одат по Локхид Мартин за да не ги спроведуваат нивните лиценци со цел да се надоместат повеќе од тие загуби тврдејќи дека придонеле за неуспехот на ФСС. Ова ќе го натера Локхид Мартин или да ја отстрани академската лиценца и да му нанесе штета на многу крајни корисници или тие би требало да ја зголемат цената со цел да ги платат побарувањата за штета од Доветил.

Dovetail е голема дебела дамка на нашата заедница и веќе направи штета на нашето хоби. Друг избор би бил за Локхид да биде принуден да го повлече приклучокот на единствената друга платформа на ESP во симулацијата на летот. Ако ова се случи, X Plane ќе стане монопол во PC Flight Simulation. Таквиот монопол би бил многу лош за крајниот корисник. Потребни ни се најмалку две главни компании за симулација на летови, со цел да се промовира здрава конкуренција и да се продолжи развојот на трети страни

Последно уредување: 1 година 4 месеци од DRCW. Причина: заборавив да споменам трети лица програмери
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: pauand2, donran1

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 4 месеци # 1090 by StonewallUSMC

Ive го рече истото, еден вид чудно откако беше со FSX и учење на програма од теренот во последното што? десет години. Неколку од нас знаеја речиси една година пред GameSpy да остави дека ќе се случи. Оваа ситуација е прилично иста како што имате многу што ја загрозуваат индустријата со неетички активности. Сè уште лично верувам дека повеќе од милион човечки часови кои ја користат оваа платформа на ниво што е сега атрибути е можно на повеќето 28% од payware авиони 40% на payware сценографијата, а остатокот беше сите други кои се во freeware и shareware што всушност го става најголемиот степен и напор. Постојат многу злоупотреби во финансиската сфера. Јас немам државни имиња, но тоа е за заштита на оваа страница која нема никаква врска со изјавата. Имате компанија која создава многу парична казна за плаќање, и да има многу проблеми во овој прекрасен авионски борец и што значи оружје од живо, НО да наплаќаат корисници / купувачи нови такси и кодови за секоја година во нешто што сте го купиле, а потоа и фактот се испраќаат до форуми за одговорите. Тие ги прават парите да одговорат на прашањата и да ги решаваат проблемите што законски треба да ги решаваат. Да земеме веб-сајт, FSXA FSX Златна FSX, постои веб-страница на интернет дека секој е сосема запознаен, тие го имаат FSX Злато за продажба на повеќе од $ 200.00 US. Тоа е вистинска трагедија. Но, тогаш постојат супериорни сајтови како што се тоа што даваат срање за она што се случува и ќе стори сé што е можно за да се направи нешто поедноставно да се разбере и секогаш се прават работите подобри. Irts една од единствените сајтови што сум видел во десетина години да прашам, што би сакале да видите надграден, сега тоа е уникатен во овој ден и возраст. Ви благодарам многу на сите оние кои се пред нас и ќе дојдат по нас за да го задржиме ова жив, и да продолжиме да ги учиме учесниците и програмите за да ги научиме техниките. Симулацијата на летови донесе повеќе лица во воздушната индустрија отколку било која друга во историјата. Повеќето од оние што се откажуваат тука ќе се откажат од летното училиште. Иднината на лет симулатор не изгледа мрачно, само силните ќе преживеат во индустријата, бидејќи оние кои доаѓаат само за профит и само со оглед на ум, а не на креаторите на лет сим, корисниците, програмерите итн. И не учат да слушаат на летовите јавноста ќе пропаднат, можам да ве уверам за тоа. Можам да се сетам кога прв излезе MS MS sim, тоа беше ново, тоа беше супериорен, и сега се осврнувам на овие програми како темели на начинот на кој PONG беше во првите редови на сето тоа. Изгради силна основа која ќе ја поддржи куќата, ќе ја направи доволно силна и доволно разноврсна за да се справи со сите работи не еден, бидејќи ако вие не го сторите тоа долу, Ви благодариме RIKOOOO за место на добро, место каде што ние може да се здружат и да направат SIM подобро место. Имајте безбеден лет. Семпер Фиделис. Ако тој прилог се појави, знајте дека графика на 300G Intel дуо за 7 години стари работи на прозорци 7

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: DRCW, donran1

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.166 секунди
јазици