јазици

На тема-icon прашање FSX / FSX: SE Технички проблеми

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 75 by Gh0stRider203

Е FSX / FSX: SE биде болка? Нешто едноставно не се случува нели? Ова е место да прашам си со вашиот технички проблеми! Било да е тоа на грешки, авиони, виртуелна пилотската кабина, без оглед на ... :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Шуми

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 101 by varaciro

кој вид на проблеми ќе се соочуваат?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 113 by Роландо

Кога ќе почне на FSX, морам да klick далеку пораките: грешка на иницијализација на Конкорд Британците, и грешките на 2 декора. Како можам да ги реши овие проблеми 3?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 115 by Gh0stRider203

Роландо напиша: Кога ќе почне на FSX, морам да klick далеку пораките: грешка на иницијализација на Конкорд Британците, и грешките на 2 декора. Како можам да ги реши овие проблеми 3?


Јас не сум сосема сигурен што порака за грешка вашата добивање, но тоа речиси звучи како да имаш повеќе копии на авионот инсталиран. Отстранување 1 од нив ќе се реши тоа.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 118 by Роландо

Ви благодариме за вашиот одговор. Не сум сигурен, како да го направите тоа. Јас не ја превчитате Conncords повторно, но инсталерот се правилно отстранување на инсталираната верзија пред новата инсталирате. Проблемот е иста. Или мислите дека јас треба да deinstall на Concords целосно и потоа да ги превчитате?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 119 by Gh0stRider203

Роландо напиша: Ви благодариме за вашиот одговор. Не сум сигурен, како да го направите тоа. Јас не ја превчитате Conncords повторно, но инсталерот се правилно отстранување на инсталираната верзија пред новата инсталирате. Проблемот е иста. Или мислите дека јас треба да deinstall на Concords целосно и потоа да ги превчитате?


Јас би го избришам Конкорд (а) во целост, се вчита FSX се види дали тоа ви дава таа порака, а ако тоа не се случи, тогаш тоа се инсталира и да видиме што се случува.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 120 by Роландо

Ви благодариме за вашите идеи. Јас не го следново:
- Деинсталирање на concordes целосно (тие не беа видливи во FSX), но пораката е иста!
- Јас исто така се обидел да го рестартирате компјутерот, но истата порака
- Јас ја преземале concordes нови и да ги инсталира, истата порака
Чудно, не? Не знам како можам да ја избришете оваа погрешна порака.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 122 by Gh0stRider203

Дали го проверивте во папката на воздухоплови да бидете сигурни дека тие си отиде?

(Во мојот случај, тоа е Б: \ Program Files (x86) \ Microsoft Игри \ Мајкрософт Flight Simulator X \ SimObjects \ Авиони)

Освен тоа, не знам што да ти кажам.

може да ја објавите на екранот на грешка? кои би можеле да ми помогне малку. :)


btw .. цениме вашето трпение во ова. Знам дека веројатно само како фрустрирани (ако не и повеќе) од мене. Ништо не го мразам повеќе од работи не работи.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 133 by Роландо

пораката е на германски јазик (јас сум Швајцарија), што точно значи: грешка на парафирањето на Конкорд Британците. но тоа не е голем проблем, бидејќи на авиони летаат совршено. Имам само еден клик и повеќе, кога ќе почнете на FSX ...

Значи, многу ти благодарам за вашата помош. ако ќе има решение подоцна, молам контактирајте ме.

добредојде

Роландо, швајцарски живеат во Тајланд ...

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 134 by Gh0stRider203

Кои Конкорд е тоа? тоа е оној што го добив од тука?

Што се однесува до тоа да се биде на германски јазик, тоа нема да биде проблем lol добив еден пријател, кој течно зборува германски ^ _ ^


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.268 секунди
јазици