јазици
× Добредојдовте на нашиот форум!

Кажете ни и нашите членови, кои сте, што ви се допаѓа и зошто стана членка на Rikoooo.
Ги поздравуваме сите нови членови и се надевам да те видам околу многу!

На тема-icon Решен Среќен зајаче

Повеќе
Пред 1 година 1 месец # 1118 by Стариот Џон

Здраво на сите
Бидејќи моето корисничко име сугерира дека сум над 60. Моето вистинско летачко искуство беше одамна во бура и во Vickers Varsity. Почнав да бегам неколку години пред 16 со FS стогодишно летање и компјутер од компјутерскиот свет. Со текот на годините сум потрошил богатство на софтвер и хардвер, засекогаш стремејќи се кон реалноста. Јас сега го имам врвот на средниот опсег на компјутер од Chillblast. Окулус ВР и орбикс сценографијата. Мојот компјутер беше купен јули 2017 и дојде со Windows 10. Јас тогаш ставив FSX Steam внатре Сето ова е во потрага по летање еден одреден авион. Даглас DC3. Само лет легендите на летот е речиси совршен, како што живеам во Лихлонгшир, недалеку од РАФ Конгенсиби и Битката за Британија Спомен лет и Дакота Закснукс. Јас сум, исто така, редовен посетител на Даксфорд, како во реалниот свет, така и во целиот свет. Постои прекрасна бесплатен простор кој има опција за воздушно шоу, за да можам да летам заедно со летачката тврдина "Sally B". Сите се добри во мојот свет, но тука доаѓа големиот тресок. FSX Steam одлучи дека нема да игра убаво со Windows 947. Затоа морав да го гризнам куршум и да се префрлам на P10D V3. Еве доаѓа дозаторот Легендите на летот DC4 нема да се вчита во P3D. Ниту, пак, ќе биде бесплатен Duxford. Значи наоѓање на вашиот C3 е апсолутен Божји дар. Тоа е совршено, јас треба да знам како сум бил на одборот на вистинска Дакота. Добро, нема мирис. Но, како блиску до реалноста како SIM може да се добие. Моите единствени критики, без грчеви, се звукот или недостатокот на тоа за прекинувачи и пумпи за гориво и повик. Јас летам на падобранец и ќе ми се допадна во боите на РАФ. Следната година во реалниот свет ќе има Дакс над Нормандија, паѓајќи ги падобраните на цените на Нормандија. Јас, секако, ќе летам со верзијата на SIM. Јас, исто така, се надевам да патувам во Дакота. Но, уште еднаш ви благодарам за оваа фантастична Дакота, за која со задоволство би платила.

Џон Казелтон (Стариот Џон)

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 1 месец # 1119 by rikoooo

Здраво Џон,

Ви благодариме за вашиот убав вовед. Среќни сме што можете да летате со C47 без проблем. Добредојдовте на форумот.

Среќен слетувања


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.282 секунди
јазици