јазици

На тема-icon прашање TCAS 777

Повеќе
Пред 1 година 1 месец # 1162 by ладилник

На 777 каде е TCAS прекинувачот? Знам дека треба да биде на радиото. но не можам да го користам. Благодарам

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 1 месец # 1163 by Gh0stRider203

Тоа може да не биде функционално, или дури и таму на бесплатен. Знам на PMDG 777 тоа е до центарот FMC, но тоа е единствениот 777 I летаат, па ќе треба да биде малку поспецифичен на кој модел користите.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 1 месец # 1164 by ладилник

Не е важно, го најдов тоа.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.208 секунди
јазици