јазици

На тема-icon прашање 737 класично преземање и инсталација

Повеќе
1 година 2 месеци # 1167 by jopidioot

По преземањето и инсталацијата, радиостаницата недостасува. (само црна кутија). Јас го проверив форумот и ги испробав предлозите, исто така, коригирав мала програма што беше споменато, но сепак без резултат. Исто така, повторно преземав и повторно инсталирав, но нема среќа. Авионот работи добро, но нема радија.
Зарем не е можно да се поправи преземањето, така што работи по инсталацијата?
Пријавено ова порано, но немаше одговор / реакција.

Се надевам дека ќе го добие сега.

Со почит, Еф.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 2 месеци # 1168 by rikoooo

Здраво Еф,

Ви благодарам за Вашата порака,

Јас го ажурирав овој пакет, ве молиме, преземете ја најновата верзија на овој додаток или ако сакате сами да ја направите корекцијата на радиото, само извадете ја датотеката 737-400.dll од папката „Панел“ на класиката „Боинг 737“, повторно ќе се појави рачката.

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
3 месеци 3 недели # 1429 by wayela

Здраво Рику,
Прво огромна благодарност до вас момци за напорната работа и зачудувачките пакети што ги имате P3Dv4. Јас направив голем скок од FSX до P3D на крајот на минатата година, а вие момци бевте огромен дел од мојата употреба на новиот FS.
Среќно го преземав вашиот пакет - Boeing 737 Classic Multi Livery Pack FSX & P3D - и на почеток, сè функционираше добро без проблеми. Сепак, во последните неколку недели, секој пат, додека во P3D, Јас вчитам еден од B737s Classic, P3Dv4 штотуку се затвора целосно, приближно 10 секунди откако авионот се вчита и се појавува на екранот ............... Додека сè уште преземав други авиони и сценографии за земјиштето ORBX, не го правам разберете што се смени. Јас повторно ја преземав вашата ажурирана верзија на пакетот ............. но сепак го имате проблемот со сите авиони 737.

Дали имате предлози за кои би можеле да ми помогнете? Извини за долготрајното прашање ....... :-)

Искрени rgds
Вејн

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
3 месеци 2 недели # 1433 by wayela

Здраво Рику,
Прво огромна благодарност до вас момци за напорната работа и зачудувачките пакети што ги имате P3Dv4. Јас направив голем скок од FSX до P3D на крајот на минатата година, а вие момци бевте огромен дел од мојата употреба на новиот FS.
Среќно го преземав вашиот пакет - Boeing 737 Classic Multi Livery Pack FSX & P3D - и на почеток, сè функционираше добро без проблеми. Сепак, во последните неколку недели, секој пат, додека во P3D, Јас вчитам еден од B737s Classic, P3Dv4 штотуку се затвора целосно, приближно 10 секунди откако авионот се вчита и се појавува на екранот ............... Додека сè уште преземав други авиони и сценографии за земјиштето ORBX, не го правам разберете што се смени. Јас повторно ја преземав вашата ажурирана верзија на пакетот ............. но сепак го имате проблемот со сите авиони 737.

Дали имате предлози за кои би можеле да ми помогнете? Извини за долготрајното прашање ....... :-)

Искрени rgds
Вејн

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.166 секунди
јазици