јазици

На тема-icon Избришани Конкорд

Повеќе
Пред 1 година 1 месец - Пред 1 година 1 месец # 1189 by Gh0stRider203

Ова е во врска со "Конкордија RW преработената верзија FSX & P3D"

Во сите искрено, јас би требало да го дадам овој авион ОГРОМЕН Ф-.

Колку што јас го сакам Конкорд, ЕДНОТ што воопшто нема, е функционален Concorde на 100%. Овој конкретен има ужасно ракување со земја, се замрзнува кога ќе го вчитате, замрзнува за време на летот, има ли мотори отсечени за време на лет, предизвикувајќи неконтролирано да паѓате од FL550 (само што тоа се случи двапати на летот од Хитроу до Џексонвил), а потоа, кога ќе слеташ ... добро, добиваш дури и ракување со земја.

Морам да признаам, изненаден сум што дури и ја објавија оваа работа на јавноста во сегашната состојба. Ако ова е птица која плаќа, тоа подразбира дека луѓето ќе бараат враќање на средствата и репутацијата на компанијата брзо ќе влезе во тоалетот.


Би рекол дека сум разочаран, но дури и тоа е епски потценување :(


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Последно уредување: 1 година 1 месец пред Gh0stRider203.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 1 година 3 недели # 1217 by bobyor

Јас немам никакви проблеми со Concorde замрзнување во секое време, и ракување со земја не функционира. Запомнете дека Ctrl-J е стандардниот клуч.
Проблемот со истекување на гориво и паѓање од небото е поради тоа што нема прирачник за панелот FE (авион на летот). Правилното поставување на Резервоарите за гориво треба да се постави за правилна потрошувачка на гориво, употреба на резервоарот за гориво и промена на Центарот за гравитација. За жал, не сум најдов прирачник насекаде, и имам само делумен успех обидувајќи се да ги разберам точните поставувања себе.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.165 секунди
јазици