јазици

На тема-icon прашање 748 панел / VC

Повеќе
2 години 1 месец # 104 by Gh0stRider203

Сум погледна сите наоколу и јас сум уште да се најде пристојно бесплатен панел или виртуелен кабина што може да се стави во 748F дека летам (Ќе треба да се копа за врската подоцна lol).

оној имам користи 747 панел стандардно кој еј што, таа работи ... но јас навистина би сакал да се најде пристојно VC. Готово, јас обично летаат на таблата со 2d но еј VC сега и тогаш е убаво за кога ќе доби убав изгрејсонце или зајдисонце пред вас :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 месец # 112 by aputech

Gh0st, гледам нагоре cockpits Кен Wigginton е. Јас го имав истиот проблем, сакаат подобро 2D / VC пилотската кабина, а тој направи неколку многу добри, сè за Боинг и Ербас слично.

APUtech

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 месец # 116 by Gh0stRider203

Ќе се погледне во тоа .... благодарам.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.206 секунди
јазици