јазици

На тема-icon прашање 748 панел / vc

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 104 by Gh0stRider203

Гледав наоколу и Сè уште имам да најдам ДИКЕНТ бесплатен панел или виртуелен кокпит што можам да го ставам во 748F што летам (ќе морам да копам за врската подоцна lol).

оној што го користев стандардниот панел 747 кој еј што и да е, работи ... но јас всушност би сакал да најдам пристоен VC. ДОГОВОРЕНИ, јас нормално летам во 2d панелот, ама VC е убаво сега и тогаш за кога пред тебе убаво изгрејсонце или зајдисонце :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 112 by aputech

Gh0st, побарајте ги кокпиите на Кен Вигинтон. Јас го имав истото прашање, сакајќи подобар кокпит 2D / VC, и тој направи неколку многу добри, сè за Боинг и Ербас исто.

APUtech

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 116 by Gh0stRider203

Lookе разгледам во тоа .... благодарам.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.157 секунди
јазици