јазици

На тема-icon прашање Не може да ги тргнеме!

Повеќе
10 месеци 3 недели # 1245 by SkipperLP

Здраво момци

Па во мојот P3D V3 инсталирав некои авиони и сценарија.
Сценографиите r работат совршено, но сите авиони што ги инсталирав досега не функционираат правилно.

Јас legit не може да ги тргнеме ... или кога ќе полетам, само милји по пистата.
Се обидов да ја поставам мојата чувствителност на максимум и "близу нулта работа" (Sry не се сигурни што се вика) до минимум. и макс ... Ништо не се сменило.
Во воздухот контролите работат сосема (или навистина тешко).
Само на теренот, кормите функционираат совршено.

Со претходно инсталирани авиони од Prepar3d сè е во ред.


Секој е индеа?
Ви благодариме за помошта :)

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
10 месеци 3 недели # 1247 by SkipperLP

Ажурирање: Дознав дека мојот џојстик е исклучително погрешно калибриран за овие авиони. Поставете ја "Null Zone" во 1 и стана подобро.
Мојата Џојстик не го достигне крајот на целата оска дури и во Null Zone 1.
Со мојата тастатура сè работи.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 4 недели # 1288 by gaztop

Прилагодете ја максималната тежина на воздухопловот за да се испразни. потоа пробајте да го тргнете со минимални отвори.
Ако се симнеш од земјата, проблемот е тежината.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 3 недели # 1295 by JackRiordan

1) Во лентата за пребарување на Windows 10, внесете контролер. Кликнете на опцијата Поставете USB Game Controllers. Оваа опција исто така можете да ја најдете во контролниот панел на Windows под менито Уреди и печатачи.
2) Ако се прикажани контролорот или џојстикот, кликнете го, а потоа кликнете Својства. Во својствата, кликнете на табулаторот за поставувања. Кликнете на копчето за калибрирање. Следете ги инструкциите за калибрирање на уредот.
3) Отворете симулатор за летови. Одете во менито со опции. Одете во вашите оски задачи. Доделете ја вашата X оска до оската на Aileron. Доделе ја вашата Y оска до оската на лифтот. Осигурете се дека го проверувате кутијата за да ја смените, на тој начин повлекувајќи го стапот го крева теренот (носот) на авионот. Доделете ги вашите кошули со какви било други копчиња или уреди што сакате да ги користите за кормило.
4) Одете во менито за калибрација. Осигурајте се дека режимот на лет е поставен на Нормално. Ресетирајте ги на стандардно. Откако ќе се обидете да летате со авион, прилагодете ги овие вредности колку што е потребно.
5) Како што споменавме Gaztop, одете во менито за гориво и товар и внимавајте да не носиш премногу гориво или товар.
6) Пред полетувањето, најдобро е да следите список за авионот. Ако немате еден, google еден и следете го.
7) Ако успеете да полетате, но најдете себеси постојано враќање на стап за да го задржите носот, треба да ги доделите копчињата за лифт (долу) и лифтот (горе). Бидете сигурни дека имате повторување на максимум, така што само можете да го држите копчето за да ги намали.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 3 недели # 1377 by Luciad10

SkipperLP напиша: Ажурирање: дознав дека мојот џојстик е исклучително погрешно калибриран за овие авиони mutuelles TNS . Поставете ја "Null Zone" во 1 и стана подобро.
Мојата Џојстик не го достигне крајот на целата оска дури и во Null Zone 1.
Со мојата тастатура сè работи.

Но, исто така, можете да изберете џојстик ако џојстикот не е погоден за различни манипулации што ги знаете.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.433 секунди
јазици