јазици

На тема-icon прашање A320 прекинувач за палење на семејството

Повеќе
10 месеци 2 недели # 1264 by 3201907

Здраво!

Јас го користев преземањето на семејството A320 за FSX за минатото, приближно, две години без проблем.

Јас неодамна се надоградував на P3D v4.3 и додека авионите се оптеретуваат, „прекинувачот за палење“ нема да се сврти што и да е. Значи, не можам да ги ставам моторите.

Секоја информација за ова или за помош?

ВИ БЛАГОДАРАМ!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
10 месеци 2 недели - 10 месеци 2 недели # 1265 by rikoooo

Здраво,

Јас штотуку направив тест и сè добро работев, сепак, го користев прекинувачот за палење од панелот 2D наместо виртуелната пилотска кабина, обидете се како мене и ти треба да се реши проблемот. CTRL + E исто така ќе го направи трикот

среќен лет


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме
Последно уредување: 10 месеци 2 недели пред rikoooo.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
10 месеци 2 недели # 1266 by 3201907

Ерик,

Јас ќе се обидам тоа вечерва или утре. Никогаш не помислив да го користам панелот 2D; Заборавив ха, ха

Јас го "мапирав" прекинувачот со едноставен клик на копчето "јас" на тастатурата за главниот прекинувач за палење (вклучено), но нема можност за мапирање на копче за да го исклучите. Сепак, јас би можеле да се грижат помалку ако се префрла на "исклучување" во секој случај.

Едно последно нешто, и за семејството A320, но не и за прекинувачот: in FSX камерите биле зумирани со вселенското поле и тркалото со глувчето. Само неколку прегледи на камерата сега го дозволуваат ова P3D v4.3 Повторно, тоа не прави ништо нефункционално, туку на пример во FSX Бев во можност да ги резонирам крилните камери (надворешноста) и со зум на глувчето, како и со копчињата Control / Shift / Enter. Секое преовладување на ова? Погледнете ја приложената слика. Во FSX Бев во можност да го користам тркалото на глувчето за да зумирате и потоа да ги користам копчињата Control / Shift / Enter за да ја преместите камерата на моторот. Во суштина, направив свои погледи на фотоапаратот и потоа само го зачував летот за да не се ресетираат камерите.

Ви благодариме за помошта со прекинувачот! :)
Грег

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.177 секунди
јазици