јазици

На тема-icon прашање BAC 1-11 авионика и батерија прашање

Повеќе
10 месеци 2 денови пред # 1282 by Bazza14

Здраво, сите неодамна се приклучија на оваа група, многу импресионирани од целата напорна работа што се појави во додатокот.
Моето прашање е, јас ја преземав BAC 1-11 за fs2004, не го инсталирав проблемот, и изгледа одлично, проблемите што ги имам е околу 5 мин. По стартувањето на електродиката задржи неуспешно (Avionics & Battery off). Пробав промена на параметрите на Реализмот за да нема грешки без никаков ефект, секогаш има црвено крлеж во кутијата за електрични неуспеси, која постојано се враќа. Единствениот начин на кој можам повторно да ја добијам авионика и батерија е со стартување на нов лет. (надевајќи се дека сум го објаснил) Огромно додадете, иако, ви благодарам.
Бери

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 4 недели # 1286 by gaztop

Проверете дали прекинувачите на генераторот се вклучени. И бидете сигурни дека главниот прекинувач е вклучен.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.508 секунди
јазици