јазици

На тема-icon прашање Ербас A320 Family Mega Pack FSX

Повеќе
10 месеци 1 ден пред # 1314 by spor55

Здраво Rikooo simmers!
Јас сум бил симулирање за добар 15 годишно и ова мора да биде најдобар бесплатен пакет насекаде! но .......
Ми се допаѓа да мислам дека сум прилично досаден во сите нешта, но не можам да го добијам овој пакет за да работам aghhh!
Би сакал да им се заблагодарам на момците што го составија овој пакет. Студената и темната на ова ми стана навистина лисичка, пробав сè, FSX-SP2 е инсталиран, но секој мерач, панел, копче е целосно мртов, ctrl + e сè ..... дали може производителите на овој пакет да направат фикс, така што тоа не е Студено и Темно, забележав дека многу луѓе го имаат истиот проблем, тоа ќе биде мојот најдобар Божиќен подарок досега благодарам! (ps имаат инсталирано 3 пати без среќа)

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 3 недели # 1329 by spor55

малку разочаран нема помош на овој форум :(

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 3 недели # 1333 by Dariussssss

Здраво.

Треба да направите промени опишани на страната за преземање на тој пакет.

Јасно е објаснето што да се прави, да се направи оваа работа. Ако направивте сè правилно. Треба да работи. Исто така, не спомнавте дали имате FSX Правилно инсталиран SP2, затоа што тоа е задолжително. Многу работи едноставно нема да работат без тоа. Исто така, може да биде дека не е инсталиран правилно. Многу луѓе се жалат на тоа, но повеќето од нив ги пропуштија потребните чекори.Исто така, може да биде и твоето FSX е скршен, па проверете го тоа.

Значи, креирајте стандарден лет, изберете го саканиот авион, ставете го саканиот аеродром. Исклучете СЕ, и мислам на сè, зачувајте го како ДЕФАЛТ. Сега, одете на FSX cfg датотека. Не знам кој оперативен систем го имате на вашиот компјутер, така што не знам каде е. Во главната секција, додадете ја потребната линија, зачувајте ја.

Отколку, започнете го вашиот FSX и обидете се повторно.

Со почит

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 3 недели # 1335 by 3201907

Пакетот A320 е неверојатен, особено за бесплатен и сега вклучува Honeywell FMC. Го летам многу, многу често, како што е многу добро за FPS, а додека не е "Студиско ниво", тој сепак нуди пристоен износ на соодветни предмети како старт, пумпи за гориво и сл.

Јас го инсталирав овој пакет трипати (3) пати поради промена на компјутерите и потоа ажурирање од FSX до P3D и никогаш не сум имал проблеми. Нешто мора да биде погрешно на крајот?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
9 месеци 6 денови пред # 1343 by spor55

Ви благодариме за сета помош! Јас конечно доби работа работи yeeeeaaah
Јас користам прозорци 10 кој има директен X 12, па го сменив во directX 10 и се чини дека сè сега работи
Освен навигациски светла, какви било идеи некој? можеби овој фикс ќе работи за другите кои имаат проблеми
Ви благодариме за убав сет!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 1 недела # 1365 by storminnorman3

Зошто секогаш имам потешкотии да го стартувам моторот No 2 во целата оваа флота? јас користам FSX Верзија за пареа

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 1 недела # 1366 by 3201907

Бидете сигурни дека откако ќе го стартувате "Engine 1" што ќе го вклучите "крварењето" во "Мотори" .... потоа оган "Engine 2"

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
7 месеци 1 ден пред # 1378 by LX_96

Секој пат кога сакам да го започнам авионот, моторите се исклучат. Тогаш морам да ги рестартирам.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.236 секунди
јазици