јазици

На тема-icon прашање Не инсталира инсталерот? P3Dv3

Повеќе
8 месеци 4 недели # 1326 by Родаф

Само регистрираа и ја преземаа датотеката Boeing 737-800 и отидоа преку процесот на инсталацијата, но никаде во "Сим објектите / авионите" не се појави Боинг. Што правам погрешно?

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 3 недели # 1327 by rikoooo

Здраво Родаф,

Можете ли да ми дадете линк до овој додаток, ве молиме, имаме многу 737 хостирани во Rikoooo.

Ти благодарам


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 3 недели # 1330 by Родаф

Пакет Jet2.com Боинг 737-800 Jet2.com .... имам P3D v3 и го водеше инсталерот со администраторски права, отиде да го вчита авионот и нема ништо, па провери SimObjects Авиони и нема ништо !!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 3 недели # 1331 by rikoooo

Па, претпоставувам дека не сте одбрале P3Dv3 како симулатор за време на инсталацијата.

Мора да изберете Подготвен 3D v3 за да му каже на авто-инсталерот каде да ги копира датотеките.

Обидете се повторно, а потоа ажурирајте ме.

Ви благодариме.


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 3 недели # 1332 by Родаф

Вие сте толку паметни ... и јас сум толку глупав !! Јас го користев автоматското поставување и создаде FSX во Microsoft Games. Така, овој пат кога зедов прирачник, влегов во разгледување и го одбрав мојот P3Dv3 локација и бинго !! Ви благодариме за трпеливоста и помошта. Сите најдобри за 2019!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 1 недела # 1342 by rikoooo

Здраво Родаф,

Ви благодариме за вашиот одговор. Нормално, авто-инсталерот авто-детектира ваш P3Dтековната локација v3, следниот пат кога не треба да изберете прилагодена инсталација, само изберете автоматска инсталација и проверете го полето за Prepar3D v3 од листата на симулатори.

Среќен лет и среќна нова година :)


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.227 секунди
јазици