јазици

На тема-icon прашање Инсталирање на ATR 42 / 72 за P3D сили да се избришат FSX-Инсталација?

Повеќе
7 месеци 3 недели # 1351 by геро-1954

Здраво на сите,

Се обидов да го инсталирам ATR 42 / 72 за P3D4, но на почетокот од мене се бара да го деинсталирам мојот FSX- И FSX: SE ATR (видете прикачен скриншот на екранот).

Иако сите се во различни поддиректориуми.

Сепак, сакам да го задржам FSX-Инсталации - затоа ја откажав P3D4-Инсталација.

Дали некој има решение за проблемот? Или се FSX-Верзиите повторно инсталирани откако ќе бидат избришани (привремено), заедно со P3D4-инсталација?

Поздрави, геро

Прилози:

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
7 месеци 3 недели # 1356 by geowil

Она што го правам е да направите резервна копија на atr-датотеките во датотеката на авионите плус панели и датотеките за звук и ефекти во главниот директориум копирајте на друга локација на вашиот компјутер или надворешен тврд диск, тогаш оставете ја програмата да ги избрише датотеките и нека ја инсталира може да го стави додадени фајлови: fsx и вашата пареа, ако не ги копирате и залепите датотеките во кои се вративте назад fsx и пареа и сите ќе бидат повторно во место лесно како. полесно е да ги направите резервни копии на сите оние датотеки погоре отколку обидот да ги изберете оние кои припаѓаат на atr ps кога ќе побара да ги презапишете датотеките само да кажете „Да“ на сите нема да ја повредите играта.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 2.523 секунди
јазици