јазици

На тема-icon прашање Инсталација на Портланд и Солт Лејк Сити: FSX, FSX: СЕ или P3D4?

Повеќе
8 месеци 3 недели # 1352 by геро-1954

На почетокот на инсталацијата: како би решил да мочам да инсталирам FSX, FSX: СЕ или P3D4?
Ги имам сите три симулатори, но од големата големина на датотеката за преземање, ми се чини како сценографијата ќе биде во можност само од P3D4, и затоа ми треба само инсталација за P3D4.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 3 недели # 1353 by captainblock

FSX може да се справам тогаш многу, инсталирав многу пред тоа. Само изберете за кој симулатор сакате сценографијата да биде инсталирана, едноставно како тоа.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 3 недели # 1355 by Dariussssss

Исто така, има уште една опција, апликација за инсталирање на сценографија. Го имав за FSX , но сигурен сум дека работи за тоа P3D исто така . Одлична алатка.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
8 месеци 3 недели # 1358 by геро-1954

Здраво, Дариј,

користејќи го инсталаторот 11.1 (најновиот?), немам опција за кој симулатор да инсталирам. Можам да избирам само помеѓу „Автоматска“ и „специфична“ инсталација. Секогаш го пробам второто со надеж дека ќе ми дозволат да одлучам каде да инсталирам, но во овој случај само FSX-Патот е достапен, не FSX: SE и не P3D4.

Можеби се обидувам нешто друго. Сепак, благодарност за вашиот одговор. Геро

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
7 месеци 2 недели # 1372 by rikoooo

Здраво,

Мора да изберете "Автоматска" инсталација, потоа изберете го вашиот симулатор во листата, ако симулаторот не е наведен тогаш тоа значи дека поставувањето на вашиот симулатор не е точно. Инсталаторот секогаш изгледа во вашиот регистар за клуч кој содржи целосна патека на вашиот симулатор, ако клучот не е присутен, тогаш симулаторот не е инсталиран или има лошо поставување.


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
7 месеци 1 недела # 1373 by геро-1954

Ви благодарам - последниот одговор беше токму тој што го очекував. Работи, одлуката која симулаторот треба да се користи доаѓа еден чекор по автоматски.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.189 секунди
јазици