јазици

На тема-icon прашање Инсталаторите кои не работат во V4.4

Повеќе
7 месеци 1 недела - 7 месеци 1 недела # 1364 by rgp1942

Што правам погрешно? Јас ги преземав и авионите и изгледот за P3D V4 и ги користеше вклучените инсталатери да ги инсталираат во V4.4. Во сите случаи, проверив дека е инсталиран P3D V4. Пробав и да им дозволам на монтери да одат автоматски и да го посочат инсталерот на мојот P3D директориум. По инсталацијата, производите не се наоѓаат P3D, и тие не се појавуваат во Addit! Pro. Ако ги земам време и проблеми за рачно да ги инсталирам во P3D папки, сè е во ред. Моја P3D папката на програмата е на:
"F: \ Program Files \ Lockheed Martin \Prepar3D v4 "
Остатокот од P3D папките се на C:
"C: \ ProgramData \ Локхид Мартин \Prepar3D v4 "

Еве ги датотеките 2 за тестирање со:
mt_adams_and_mt_st__helens.exe - инсталерот 9.74
sikorsky_s76a_spirit.exe - инсталерот 9.85

Јас сега има Addit! Pro v8.6.1 и може да се обидете да го користите како решение, но би било одлично ако датотеките за инсталација .exe работат.

Последно уредување: 7 месеци 1 пред една недела од rgp1942. Причина: точна грешка

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
6 месеци 3 недели # 1370 by rikoooo

Здраво,

Можете ли да ми потврдите дека инсталерот ги копира датотеките во "F: \ Program Files \ Lockheed Martin \Prepar3D v4 ", а не" C: \ Program Files \ Lockheed Martin \Prepar3D v4 "

Ти благодарам


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 3 недели - 5 месеци 3 недели # 1381 by скокач пилот

Здраво,
Дали го регистриравте вашиот производ? Ако не, може да биде дека постојат ограничувања на она што може да го преземете. Се борев со истото. Ако имате бесплатно членство, немате сите алатки за играње. Платените членови ги добиваат сите ѕвона и свирки.

Последно уредување: 5 месеци 3 недели пред скокач пилот.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 3 денови пред # 1391 by IanH

Имам ист проблем. Ништо не работи за P3D v4
Јас се откажувам од Rikooo.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 3 денови пред # 1392 by rikoooo

Здраво IanH,

Можете ли да бидете попрецизни, молам? Инсталацијата не работи како за rgp1942 или сте биле преземени некои додатоци кои не се компатибилни Prepar3D v4? Тоа се два различни проблеми.

За информации, листа на додатоци компатибилни со Prepa3D v4 е тука: www.rikoooo.com/prepar3d-V4


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 3 денови пред - 5 месеци 3 денови пред # 1393 by rikoooo

rgp1942,

Ако вашиот Prepar3D v4 е во F: \ Program Files \ Lockheed Martin \Prepar3D v4 потоа изберете сопствена инсталација и кликнете на копчето за разгледување потоа изберете ја патеката F: \ Program Files \ Lockheed Martin \Prepar3D v4 како одредишна папка. Треба да работи без проблем.

Меѓутоа, не треба да имате папка F: \ Program Files \ на F: во принцип "Програмски датотеки" е резервирана за C: / drive и мислам дека тоа е причината за конфузијата на инсталерот, ќе видам дали можам утврди дека во блиска иднина.

Среќен слетувања


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме
Последно уредување: 5 месеци 3 дена пред rikoooo.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 2 денови пред # 1394 by IanH

Програмата треба да биде компатибилна - ATR 72.
Ако го оставам автоматски, се инсталира во C: drive.
Патот кон мојот P3D е F: \Prepar3D v4
Дури и со прилагодена инсталација и упатување кон оваа дестинација, тоа не функционира.

Ви благодариме за одговорот.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 2 денови пред # 1395 by rikoooo

Здраво IanH,

Денес сум го ажурирал инсталерот за ATR 72 и ATR42 молам повлечете повторно, сега треба да работи.

Сите други додатоци за Prepar3D v4 ќе се ажурира во текот на следните 3 денови. Ви благодарам

Среќен слетувања


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 2 денови пред # 1397 by IanH

Ерик,
Мојата вера во Rikooo е вратена!
Сега е инсталиран и се чини дека функционира совршено досега.
Благодарам уште еднаш.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
4 месеци 4 недели # 1404 by rikoooo

Здраво,

Сите додатоци кои се наведени тука: www.rikoooo.com/prepar3d-V4 се ажурирани за да го поправат проблемот со инсталацијата.

Уживајте во


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.237 секунди
јазици