јазици

На тема-icon прашање Губење на контролата на автопилот со додатоци

Повеќе
5 месеци 3 недели # 1382 by ROBPA

Со 90% од авионот со додаток, кој го преземав и инсталирав, сите одат во штанд и се вртат за време на летот под контрола на автопилот.
Дали некој друг го имал ова искуство?
Тоа ме вози ореви

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 3 недели # 1383 by rikoooo

Здраво,
Ова е 100% поради калибрирањето на вашиот џојстик

Те молам калибрирајте ја правилно и проблемот ќе биде фиксен.


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 3 недели # 1384 by ROBPA

Здраво - благодарност за тоа.
Ја рекалибрирав мојата џојстик, но немаше ефект - истото се случува.
Мислам дека ова е посложено прашање, тоа се случува кога авионот работи на автоматски пиштол и џојстикот е ненадејно. Но, обидот за рачно враќање со A / P off не функционира.
Таа, исто така, никогаш не се случува со стандардниот сет на авиони со кои доаѓаат FSX-СЕ.
Може да има конфликт со cfg датотека?
Јас додадов звучна модификација на обликувањата на стандардниот B737-800 и што предизвика токму истиот проблем. Избришан модот и назад во нормала.
Тоа е толку разочарувачки што не можете да користите addons бидејќи тие нудат многу повеќе функции.
Можете ли да понудите дополнително објаснување? Благодарам

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.345 секунди
јазици