јазици

На тема-icon прашање инсталирање Хаваи фотореларни Vol 1 + Vol 2 + Vol 3 FSX & P3D

Повеќе
5 месеци 2 недели # 1414 by axegau

Барање за помош за инсталирање Хаваи Photoreal Vol 1 + Vol 2 + Vol 3 FSX & P3D

Прво на сите би сакал да им се заблагодарам на RIKOOO и на сите програмери многу за многу интересни Add Ons за симулаторот за летови P3Dv4
Откако веќе користев некои авиони, овој пат сакав да ја преземам сценографијата Хаваи Photoreal. Но, јас не стигнав до инсталацијата!

По преземањето на датотеката со "Jumbo" и многу часови, забележав дека zip-датотеката со 5,77 GB (6.200.281.837 бајти) не може да се распакува

→ "Неуспешно извлекување на датотеката. Архивата може да биде оштетена, нечитлива или во некомпатибилен формат".
(Disk0001.tiz .... Disk0008.tiz, Hawaii_photoreal_vol_1 _ + _ vol_2 _ + _ vol_3.exe)

Го повторив преземањето - со истиот негативен успех!

Не знам што направив погрешно и барам помош и извинување за мојот лош англиски јазик!

Ве молиме погледнете Аксел

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 1 недела # 1415 by rikoooo

Здраво Алекс,

Денес ја преземав сценографијата и успеав да ја отпакувам и инсталирам без проблем. Мислам дека треба да се обидете да ја отпакувате архивата со нормалниот систем за растоварување од Windows или да се обидувате да направите поправка ако користите WinRar или кој било друг софтвер.

Ви благодарам и среќни слетувања


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
5 месеци 1 недела # 1416 by axegau

Здраво Ерик,

Ви благодарам многу за добар совет! Тоа беше моја грешка; Јас користев програма за архивирање (NCH Expresszip) која очигледно не можеше да ја декомпресира оваа голема архива. Со WinRAR работеше добро.
Исто така инсталацијата во P3D v4 работеше - прекрасно !!!
Ви благодариме повторно и многу повеќе успех!

Ве молиме погледнете Аксел

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.174 секунди
јазици