јазици
× Добредојдовте на нашиот форум!

Кажете ни и нашите членови, кои сте, што ви се допаѓа и зошто стана членка на Rikoooo.
Ги поздравуваме сите нови членови и се надевам да те видам околу многу!

На тема-icon прашање Кажете ни за вас

Повеќе
Пред 2 години 9 месеци #7 by Dariussssss

Значи, здраво сите. Моето име е Дејвид и јас сум новиот Форум модератор. Мислев дека најдобриот начин да започнете некои активности овде е да ја отворите оваа тема и да ви се исполнат сите.

Кажете ни за вас, она што некогаш мислите дека е важно.

Добредојдовте. :)

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: rikoooo, PADA52, ricbru, txrace

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 9 месеци # 14 by rikoooo

Здраво, Давид,

Добредојдовте во тимот на Rikoooo,

Јас сум Ерик, творец и менаџер на Rikoooo.com.

Задоволен сум што сте тука, ова е вашиот форум. ти си шеф :)

Јас ќе направам annouce во нашиот следен билтен да им кажам на сите за овој нов форум.

Среќен лет сите

Ерик


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 9 месеци # 15 by ихар

Здраво, моето име е Аан
Јас сум ентузијаст од авион од Индонезија
Добро е да се сретнеме со сите вас :)

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: rikoooo

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 9 месеци - Пред 2 години 9 месеци # 16 by Dariussssss

Ви благодарам сите досега. Се надевам дека ќе видам многу, многу повеќе мислења и многу повеќе активност тука во иднина.

Овации.

Последно уредување: 2 години пред 9 месеци од Dariussssss.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 35 by FCAIR

Здраво Се мое име е Тери (ФЦАИР) Јас сум пензиониран началник на екипажот на УСФ. Само што се заинтересирав FSX и СИМ лета по многу години. Одлична нова страница, прекрасни преземања. Среќно летање на сите

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: rikoooo, Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци - Пред 2 години 8 месеци # 36 by виконт

Hi - Јас сум Џон од јужниот брег на Велика Британија. Сега пензиониран, мојот прв симулатор за летање беше ставен на ZX81, натоварен со лента, и се состоеше од B737 (и алтиметарот и ASI), претставени со многу блокбилна графика летајќи помеѓу блокот А и блок Б во црно-бело - и ако Дали тоа право сте го виделе "сценографијата", уште една црна blob наречен В. Инспиративни работи. Оттогаш сум го имал секој "Леќа" што го произведува "Мајкрософт", напредувајќи низ разни компјутери од 8086 преку 384, 486, Pentium, плус уште неколку, до мојот сегашен I7. Имам приватна дозвола на која имам неколку стотици часа на 152s и PA28s - повеќе не е струја поради трошоците за летање тука во Велика Британија. Мојот син исто така ги користеше Летаимс, доби грешка и научи да лета, а сега со 4000 часови под појасот на (вистински) A319 / 320s е само за да одат за неговиот капетански билет. Дојде преку Rickoooo од страна на беспрекорни Канарски Острови пејзаж кој е многу импресивен - толку многу благодарам за тоа. Одлично е да се види англиска страница, и покрај тоа што живеат не повеќе од 50 милји од Франција, моето разбирање на нивниот јазик е далеку од добро.

Последно уредување: 2 години пред 8 месеци од виконт.
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: rikoooo, alogie

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 37 by rikoooo

Здраво FCAIR и viscount,

Ви благодариме за вашата презентација и добредојде на новиот форум, ние сме многу ентузијасти и среќни што сте тука, не двоумете се да објавувате нови теми и да побарате помош за заедницата. Исто така, ако сакате да им помогнете на другите тоа би било одлично, вашето знаење е многу добредојдено овде, и би сакале да имаме некои лекции за лекции како летови, вежби и така натаму објавени на форумот. Секој придонес ќе ја направи заедницата среќна.

Среќен лет,

Ерик


Ерик - Општи Администратор - секогаш среќни да помогнеме
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: виконт, FCAIR

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 39 by FCAIR

Во овој момент јас сум толку студент колку што сум бил. Можеби ми треба малку за да ги искористам сите криволиченици FSX но во секое време можам да му помогнам на некого Itе ми биде задоволство да го сторам тоа.

Сини небеса секој ..

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 44 by Dariussssss

Уште еднаш, Добредојдовте во Rikooo. :)

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 153 by PAYSON

Хиа, името на екранот ми е ПЕAYЕОН. Веќе подолго време користам компјутерски симулатори, кои датираат од користената копија на Ubisoft's Sturmovik IL2. Преминав во 10 години во WarBirds (всушност им помогнав со кокпит на борец што сакаа да го воведат во играта. Јас, исто така, носев некои перифери кои ги играа понапредните борбени симболи на Ubisoft. Јас се преселив на околу 5 години во World of Tanks, сепак играј го тоа. (станува скапо) Јас користев FSX околу 8 или 9 години и се за inуби во нивниот формат. Сè уште сум вклучена во WoT и сè уште снимам-ем-ап во Ubisoft. Сега кога дознав за вас луѓе, супер е да имате огромен избор на авиони за летање.
Назад кон облаците,
Со почит, PAYSON

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.244 секунди
јазици