јазици

На тема-icon прашање инсталација де Fsuipc4 gratuit

Повеќе
1 година 9 месеци # 121 by miduf

Bonjours à Toutes et à tous,
J'essaie d'инсталерот ce logiciel прелива Pouvoir obtenir une командант на прогресивни des спојлери et voler correctement sur A320 кри par J.Doré.
J'ai donc téléchargé le logiciel et les fichiers документи, инсталација, c4.1, c4 DLL, c4, Клучни sont Биен претставува dans le fichier модул де FSX.
Je задолжен donc ОН вол et sur la Barre des куките apparaît "надополнуваат". Кликнете et apparaît Fsuipc4. Повторно кликнете et J'ai пристапот à la страница де конфигурација du logiciel. Сместувања од Лос Анџелес, je suis bloqué.
Pouvez-vous m'aider?
Je vous remercie par Avance de l'внимание que vous m'apporterez.
Amicalement
Мишел Dufrane

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 129 by Gh0stRider203

Мишел,

Добро утро. Вие сте моментално објавување на само на англиски форум. Може да се најдат на францускиот форум, тука:

www.rikoooo.com/fr/forum/

~ ~ GhostRider203

**********
Мишел,

Здраво. Vous publiez actuellement sur le форум en Anglais uniquement. Vous pouvez trouver le Форум Français, ICI: www.rikoooo.com/fr/forum/

~ ~ GhostRider203

(Превод преку Google, па ако тоа не е во ред да ги обвинува)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.104 секунди
јазици