јазици

На тема-icon прашање Канарските Острови v4 инсталатор

Повеќе
Пред месец 1 1 недела # 1460 by greg0ryf

Hi
Јас сум noobie на P3D и имам проблем да преговарам за додатокот.xml. Не можам да ја добијам мојата P3D Инсталација V4 за користење на фотореални сценографии на канариските острови Rikoooo. Можам да ја додадам во библиотеката на сценографијата, така што ќе се појави во тој приоритетен список (како број 1), но не можам да го добијам P3D да се користи сценографијата. Никогаш не сум направил доволно за да го натерам „додатокот“ да се појави како таков во менаџерот за додатоци во P3D GUI.

Јас украдов додадени датотеки со додатоци.xml од Интернет и ги уредував за моите датотеки и папки, сè уште не се работи.

Кои се шансите за a P3D v4да постави инсталатор за сценографии од Rikoooo? Или од други?

многу благодарам
Грег

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Време е да се создаде страница: 0.452 секунди
јазици