јазици

На тема-icon прашање Инсталација FSX / Xplane sur HDD dans une конфигурација avec SSD

Повеќе
1 година 9 месеци # 126 by gerod

Здраво,
Ова ви овозможува да ја менувате конфигурацијата и да ви дадам модел со SSD 256 Go и HDD 1 To. Забелешка: Оваа страница е преведен од страна на машинско преведување на софтвер, кликнете овде за да добие англиска верзија. Вие исто така може да бидат заинтересирани во FSX / XPlane на конфигурации со 2 DD и немаат никаква врска со нив. Sachant, кој има време на полнење на симулаторот, не може да се појави во моментот, за да може да се појави само за време на полнење за време на движење и за време на снимањето на FPS, или за преоптоварување на тастатурата на HDD D'ailleurs SSD може да се обиде да се обиде да се појави во Orbx). Дали изборите се можни и дали се потребни услови? Дали информациите се однесуваат на информациите што се однесуваат на четири извори на проблеми?
Merci beaucoup де VOS conseils.
Со почит
gerod

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 128 by Gh0stRider203

gerod,

Добро утро. Вие сте моментално објавување на само на англиски форум. Може да се најдат на францускиот форум, тука:

www.rikoooo.com/fr/forum/

~ ~ GhostRider203

**********
Gerod,

Здраво. Vous publiez actuellement sur le форум en Anglais uniquement. Vous pouvez trouver le Форум Français, ICI: www.rikoooo.com/fr/forum/

~ ~ GhostRider203

(Превод преку Google, па ако тоа не е во ред да ги обвинува)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.098 секунди
јазици