јазици

На тема-icon прашање Локхид L-1049 Super Constellation

Повеќе
1 година 11 месеци # 141 by PAYSON

Што е тајната на летањето авион над 5 6-минути без целосен неуспех на сајтови? Не само еден мотор во еден момент, но сите во исто време. Јас отсекогаш сум имал место во моето срце за нив, особено кога целосно морнарица сива, тип Recon (со големи врти радар диск) ќе летаат над нашата куќа од воздух станица поморска татко ми беше стациониран.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 142 by Роландо

Имам истиот проблем и, исто така, мои пријатели. Постои една одлично решение: нормална констелација (не е супер) се вее без грешки ...

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 144 by PAYSON

Ви благодариме за вашиот одговор. Знам дека е во упатството - да - да работи, (во рамките на "читање мене) да не се надмине одредена употреба RPM по полетувањето, но тоа е невозможно .... тоа само паѓа на земјата, треба сите моќ да останат до. Сега сите треба да направите е да дознаам како да се делат фотографии со вас момци.
Повторно, ви благодарам PAYSON

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 161 by Gh0stRider203

дали ги отворивте качулка клапи?


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 162 by PAYSON

Само се обидоа на отворена качулка клапи .... по загревање таа се искачи бавно да 4K, направи пресврт назад кон базата. Осум во лет, вакуум мерачи почна да оди ниско, еден по еден. Soooo, по 8 минути, таа падна како камен. Но, еј, тоа е рекорд. Ви благодариме за информации иако, јас го цениме тоа.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 165 by Gh0stRider203

Јас сум "неколку" FB групи за FSX. Јас ќе побара околу за тебе :) Дури и доби неколку пријатели кои се умешен во летање на Б-17, па јас ќе се провери со нив исто така :) На Кони е следниот птица сум додавање на возниот парк на Соединетите Американски Држави, откако јас се добие остатокот од нашите птици се исплатеше.

Добив доволно сега за да се исплати 767-200ER, што остава две 748Fs и двете 772LRs. Нашите 744LCF и 748s се нашите големи пари на одлуки, иако 772LR кога соодветна носивост лет доаѓа може да донесе во прилично слатка плата lol Всушност следниот пристоен еден не е до август и се разбира од тогаш, јас треба да имаат сите птиците исплатеше lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 178 by PAYSON

Леле Дух ... звучи добро и благодарност за загриженост. Aaaaah, B-17 половина. Јас обично се вози во една никакви шанси да се добие. Ако некогаш добие шанса да се вози еден познат како "Алуминиум Облачно", го направи тоа. (Ако веќе не сте) Таа била изградена кон крајот на војната и да се зема во Англија. Како судбина ќе ја имаат, војната завршила на нејзиното доаѓање. Значи, не се користи во воените напори. Тоа е апсолутно прекрасен внатре и надвор. Сите дрвени пешачки патеки и количка опашка пиштол како никогаш не се користи. Погледни што се на линија за да се види каде ќе гостува. Ако се прошетаат, да биде прв во редот (јас не и се да полета и земјиште во скок место веднаш зад пилот), и дефинитивно ја носите вашата добра камера.
Со почит, PAYSON

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 186 by tnig

Од README датотеката за Кони. Следете ги овие и ќе биде во ред. Вие не треба да се прилагоди реквизит за правилно RPM ве задржи надвор од проблеми.

(5) Десен-клик simicon на знак за проверка за да го повикате детални прозорец статус
покажува основните моторот и лет readouts.

(7) дефект на моторот може да се појави кога на мотори се ракува
2800 + RPM за подолги периоди на време (мора да внимаваш за овој особено
по полетувањето) или ако контролата Искра = однапред 2400 + вртежи во минута. Во зависност
на надморска височина, на интернет може да не успее во рок од три до пет минути. Користење на
Реквизит теренот господар лост или simicon теренот мотор за да се прилагоди на вртежи како
потребни за тековната лет состојба (види листа). На
Статус панел, отчитување на моторот КС користи следниве кодови на боја:

бело - Добро, нема опасност од дефект на моторот;

жолта - поставување на сегашната власт ќе предизвика штета ако се остави премногу долго
во оваа конфигурација (дури и по Дроселиране назад или прилагодување
Вртежи во минута ќе остане жолта до внатрешната слабост на моторот
Контра се враќа на нула (може да потрае неколку минути)

потребна итна акција - - црвена намали гас и реквизит теренот.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: tdhelpline

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 187 by PAYSON

tnig .... Ви благодариме за информации, но едно прашање - дали некогаш сте навистина направено ова? Без навреда, но јас се обидов и никогаш не се искачи минатото 1200 ft. Од загревање на пистата. Тоа е веројатно само мене, но тоа е само еден имам проблем со (35 - 45 авиони од оваа област). Тоа вклучува некои од најголемите Боинг, Локхид, или Русите имаат да понудат. Мислам дека се сретнав со мојот меч и тоа ме уништен. Мислам дека "бренд Х" има еден да понуди. Јас ќе го даде зелено светло, ако јас не (RIP), кажам на жена ми дека беше во право.
Повторно, благодарение и почит, PAYSON

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 11 месеци # 188 by Gh0stRider203

што го прави овој супер Кони? Јас можеби ќе треба да се погледне во него себе lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.145 секунди
јазици