јазици

На тема-icon прашање Локхид L-1049 Super Constellation

Повеќе
Пред 2 години 11 месеци # 141 by PAYSON

Што е тајната на летање на овој авион над 5-6 минути без целосно отстранување на моторот? Не само еден мотор во исто време, но сите одеднаш. Јас секогаш сум имал место во моето срце за нив, особено кога сосема сина, сина, повторно тип (со големиот радијарен диск) ќе лета над нашата куќа од поморската воздушна станица, мојот татко беше стациониран.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 11 месеци # 142 by Роландо

Имам ист проблем и мои пријатели. Постои едно одлично решение: нормалната констелација (не супер) лета без грешки ...

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 11 месеци # 144 by PAYSON

Ви благодариме за вашиот одговор. Знам дека е во инструкциите за работа, (во рамките на "read-me") да не пречекорувам одредена RPM употреба по полетувањето, но тоа е невозможно .... тоа само паѓа на земја, потребна е целосна моќ да останете нагоре. Сега сè што треба да направам е да дознаам како да ги споделам пик со вас момци.
Повторно, ви благодарам PAYSON

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 11 месеци # 161 by Gh0stRider203

дали ги отворивте капките?


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 11 месеци # 162 by PAYSON

Едноставно се обиде на отворите за отворен капак .... по загревањето таа полека се искачи на 4K, се сврте кон базата. Осум во летот, вакуум мерачите почнаа да одат ниско еден по еден. Soooo, по 8 минути, таа падна како камен. Но, еј, тоа е рекорд. Но, благодарам за информациите, го ценам тоа.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 11 месеци # 165 by Gh0stRider203

Јас сум "неколку" FB групи за FSX. Ќе прашам околу тебе :) Дури и добив неколку пријатели кои знаат да летаат на Б-ХНУМКС, па ќе ги проверам и со нив :) Кони е следната птица што ја додавам во флотата на ВА, откако ќе ги добие остатокот од нашите птици.

Добив доволно сега за да го платам 767-200ER, кој ги остава двете 748Fs и двете 772LRs. Нашите 744LCF и 748 се наши најголеми производители на пари, иако 772LR кога ќе се појави соодветен лет на товар, може да донесе многу сладок плата lol Всушност, следната пристојна не е до август и, се разбира, дотогаш треба да ги имам сите птиците се исплатиле


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 11 месеци # 178 by PAYSON

Wow Ghost ... звучи добро и благодарност за загриженоста. Aaaaah, B-17's. Јас вообичаено вози во една шанса што ја добивам. Ако некогаш сте добиле шанса да возиш еден познат како "Алуминиум Облачно", направете го тоа. (ако не сте веќе) Таа била изградена доцна во војната и однесена во Англија. Како што судбината ќе ја има, војната заврши на нејзиното пристигнување. Значи, никогаш не се користи во воените напори. Тоа е апсолутно прекрасен внатре и надвор. Сите дрвени пешачки патеки и количка за оружје како никогаш не се користат. Погледнете го на линија за да видите каде ќе патува. Ако се прошетате, бидете први во линија (го направив и морав да се повлечам и да слетам во скок на седиштето веднаш зад пилотот), и дефинитивно ја носам вашата добра камера.
Со почит, PAYSON

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 11 месеци # 186 by tnig

Од датотека README за конусот. Следете ги овие и ќе бидете во ред. Треба да го прилагодите PROP за правилно вртење за да ве изневери од неволја.

(5) Кликнете со десното копче на симиконот за проверка за да повикате детален прозорец за статус
покажувајќи суштински мотори и отчитувања на летови.

(7) Недостаток на моторот може да се случи кога моторите се управуваат
2800 + RPM за подолги временски периоди (внимавајте на ова особено
по полетувањето) или ако Spark control = ADVANCE во 2400 + RPM. Во зависност
на надморска височина, моторите можат да пропаднат за три до пет минути. Користење на
Оспор господар лост рачка или моторот теренот simicon за да го прилагодите RPM како
потребни за моменталната состојба на летот (види листа за проверка). На
Статус панелот, отчукувањата на hp на hp ги користат следните кодови на боја:

бела - во ред, нема опасност од откажување на моторот;

жолто - сегашната поставка на енергија ќе предизвика штета ако остане премногу долго
во оваа конфигурација (дури и по грчење или прилагодување
RPM ќе остане жолто до внатрешната грешка на моторот
Контратот се враќа на нула (може да потрае неколку минути)

црвено - неопходна е неопходна акција - намалете го притисокот на гасот и гредата.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: tdhelpline

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 11 месеци # 187 by PAYSON

tnig .... благодарение на информации, но едно прашање - дали некогаш сте го направиле ова? Без навреда, но јас се обидов и никогаш не се качив покрај 1200 ft. Од загревањето на пистата. Тоа е веројатно само мене, но тоа е единствениот со кој имам проблем со (35 - 45 авиони од оваа област). Тоа вклучува некои од најголемите боинг, брава, или Русите имаат да понудат. Мислам дека го запознав мојот натпревар и ме скрши. Мислам дека "бренд x" има еден да понуди. Јас ќе го направам тоа, ако не успеам (RIP), кажи му на жена дека е во право.
Повторно, благодарам и почит, PAYSON

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 11 месеци # 188 by Gh0stRider203

кој ја прави оваа Супер Кони? Можеби ќе треба да го гледам тоа lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.253 секунди
јазици