јазици

На тема-icon прашање Convair 990A & FSX

Повеќе
2 години 1 недела # 155 by FCAIR

Јас сум многу голем фан на Convair и 880 990. се обидуваат да се добие една инсталиран со VC за неколку месеци без среќа. Дали некој има или 880 990 со VC дека тие ќе бидат подготвени да ги споделат. Се обидов да го инсталирате HJG convairs но тие никогаш не се појави во игра. По неколку обиди да се натераат да работат конечно имаат само откажале бидејќи тие немаат VC во секој случај. Пред некој ден го најдов еден на Виртуелна сајт Авиокомпанијата насликани во АА почетокот 60 е боја се појавува во игра, но не постои VC. Јас не сум голем човек датотека уште за учење но сум видел мислења за додавање на VC на авиони со нив, па јас бев само се прашувам дали некој тука знае како да го направите тоа или може да ме насочи до местото каде што може да дознаете на оваа постапка. Благодарам однапредПрилози:
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 недела # 156 by douglasjaen

убава

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 недела # 158 by Gh0stRider203

Добро, каде дознавте за оваа убавина ??? :) Морам да ја додадете во мојата колекција!

Што се однесува до проблемот VC, јас искрено не знам човек. Никогаш не сум искрено бил фан на VC, освен ако тоа е во CS C-или 130 707


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 недела # 159 by Gh0stRider203

Lemme пост во FB групата јас сум .... можеби некој таму ќе се знае!


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 недела # 163 by FCAIR

virtualaal.weebly.com/fleet.html Ова е местото каде што добив преземање од.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 недела # 164 by Gh0stRider203

Знаеш ... Јас може да се користи неколку добри пилоти, ако сте заинтересирани ;)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 недела # 166 by FCAIR

Јас сум прилично нов на FSX Јас не би си добар пилот во овој момент да се разгледа. Но, јас сум заинтересиран за правење на нешто како што напредокот на SIM. И американски ми е омилена Авиокомпанијата тие први авиони и боја. Никогаш не знаеш ..

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 недела # 167 by Gh0stRider203

онолку долго колку што може да се добие од точката А до точката Б, и може да се бакнуваат на пистата за слетување, ти си добро lol. во моментов најстарата авион што го имаме е Боинг Клипер 314 :) втората најстара ќе биде 707 :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: FCAIR

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 1.663 секунди
јазици