јазици

На тема-icon прашање CLS DC-10-30F Преглед

Повеќе
Пред 2 години 6 денови - Пред 2 години 6 денови # 195 by Gh0stRider203

Јас нема да се лаже, јас сум фан на моторот птици 3. Секогаш биле. Ретко ќе ме види во ништо помалку од 2 мотори.

Ова е навистина убаво птица. доаѓа со многу liveries, навистина убаво детали, се справува со голем, но има малку проблем со тоа ...

Гледаш, Макс-опсег на оваа птица како 6,600 ми е на листата; Макс гориво е наведена како 36,650 САД Гал; и макс полетувањето тежина е наведена како 572,000 фунти.

Сепак, ако се погледне во FSX ... тоа покажува Макс бруто тежина како 558,000lbs и максимум дозволените гориво како 32,368 литри, разликата од 4,282 литри.

Сега јас го правам 6305.0 nm лет, и јас сум до 7% лево. Сум бил крстарење на Мах .82 (што е типична брзина на крстарење) во 35,000 нозете, и се соблече со полн резервоар. Непотребно е да се каже ... не е ќе го направи тоа за останатите 4.5 часот w / o да се наполни со гориво ....

Сум messaged CLS да се види дали тие се свесни за тоа, а јас сум во моментов чекаат да се слушне се врати.

Се уште не е направен пристап ILS (не се користат за овој автоматски lol тоа е трудот различни lol), но јас не очекувам тоа да биде премногу тешко да се направи.

Досега иако .... Би им даде на оваа птица убав А- (Да се ​​премисли lol). Откако ќе се инсталира една од тука од Томас Рут, јас ќе се стави до преглед на оној lol Може да биде еден ден или така како што јас ретко го прават тоа за помалку од летот на макс опсег кога станува збор за карго :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Последно уредување: 2 години 6 дена пред Gh0stRider203.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 5 денови # 199 by Gh0stRider203

ILS е прилично јасна на оваа птица, за среќа. Готово јас се користат кратенки на тастатурата, но сепак lol уште нема одговор од CLS ....


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.199 секунди
јазици