јазици

На тема-icon прашање Преглед на CLS DC-10-30F

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци - Пред 2 години 8 месеци # 195 by Gh0stRider203

Нема да лажам, јас сум обожавател на птиците на моторот 3. Секогаш биле. РЕДНО ќе ме видите во нешто со помалку од 2 мотори.

Ова е навистина убава птица. доаѓа со многу живи животни, навистина убави детали, се справува одлично, но има малку проблем со тоа ...

Гледате, максималниот опсег на оваа птица е наведена како 6,600 мин; Макс гориво е наведен како 36,650 US gal; а максималната тежина на полетување е наведена како 572,000 фунти.

Сепак, ако погледнете FSX... тоа покажува максимална бруто тежина како 558,000lbs и максимално дозволено гориво како 32,368 галони, разлика од 4,282 галони.

Тогаш јас правам лет 6305.0 nm, а јас сум на 7% лево. Јас крстарев во Mach. 82 (што е типична брзина на крстарење) со 35,000 стапки и се симнав со полни резервоари. Непотребно е да кажам ... Јас нема да го направам тоа што преостанатите 4.5 часа w / o треба да го наполнам гориво ....

Испратив CLS за да видам дали се свесни за ова и во моментов чекам да се слушнат.

Сè уште не направивте пристап за ILS (не се навикнував на овој автоматски извор, тој е различен lol), но не очекувам дека ќе биде премногу тешко да се направи.

Досега иако .... Јас ќе му дадам на оваа птица убав А- (да ми го промени мислењето lol). Откако ќе го инсталирам оној од Томас Рут, ќе поставам преглед на оној кој може да биде ден или така, како што ретко правам помалку од летот со максимален опсег кога станува збор за карго :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Последно уредување: 2 години пред 8 месеци од Gh0stRider203.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 199 by Gh0stRider203

ILS е прилично јасна на оваа птица, за среќа. Добро, јас ги користев кратенките на тастатурата, но сепак не сакам да одговорам од CLS ....


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.151 секунди
јазици