јазици

На тема-icon прашање Луд Catz ...

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 203 by PAYSON

Дали некој друг треба да ја посетите Луд Catz / Saitek периодично повторно да преземете возачи панелот и додатоци? Сметам дека и покрај тоа што тоа е прашање на "каже ДА за сите" нешто, работите да работат непречено по посетата таму. Јас веројатно ќе треба само да се SPAD но слушам тоа што има тоа е малку quirks.
PAYSON

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 204 by Gh0stRider203

Никогаш не сум имал да, искрено.

Јас се користат да се Saitek x45 но Мојот последен еден разби Ме>.> Наддаваше на x55 на eBay, но доби majorly наддавам :(


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 209 by kolijahc

Како да се скрши вашиот x45? Само љубопитни, мојата садови излезе. Тоа беше мојот омилен стап хеликоптер по Зедов извори надвор. Слушнав дека е можно да се обнови со магија спреј, јас го купив, но допрва треба да се обиде. Додека бев на чекање за меѓународна шпедиција, почнав trolling eBay, како и. Најде најдобрите CH стап може да се најдат (fighterstick USB) за како $ 40USD и USB про педали за $ 60USD. Сите што ми треба е на гас и јас ќе бидам среќен.

Не сум имал среќа со x55 и x56 на eBay. Како и да е прескапата, или сивата листа (само стап и не пригушување која ги има сите кола или обратно) или неизпробван (кој не имаат USB порта и 30 секунди?)

Многу луѓе сакаат да ги мразам, но еден од најдобрите се занимава сум го видел е thrustmaster HOTAS X ($ 20USD), но за сината која е HOTAS 4 ($ 30USD) се погледне. Се направи неколку брзи mods (вежба неколку дупки за рачка paracord и му го отсече прирабница околу копчето за прилагодување на пролет да се направи пролетта отстранлив по калибрација за хеликоптери) и да ги подарите на моите пријатели кои сакаат да дознаат повеќе хеликоптери. го прави прекрасен лаптоп стап еднаш ќе можат да носат проклето нешто лесно.

KC

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 215 by PAYSON

Здраво KC, никогаш не сум имал X-45, мислам пораки направи кросовер. Сите што некогаш сум сопственост е систем Saitek е контрола на Х-55 HOTAS. Тие треба да бидат малку "поврзан". Ако сакав само стап и некои копчиња јас би се вратам на мојата Logitech Врховниот, кој е сите ви треба ако сте пилот на авион. Ако (како јас) не било борба против некои сериозни АИ, тогаш X-55 (или 65) "систем за контрола" е топла HOTAS билет.
PAYSON

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 217 by Gh0stRider203

Најпрво, го отстрани вашето дупликат пост lol јас сум сигурен дека не беше намерно, па нема круга околу областа lol


Јас не знам што отиде на сите со стап, но знам дека на гас дел разби кога ја изгубив рамнотежата и раката ми дојде долу на рачката, тоа кршење надвор.

Crappy дизајн за гас, ако мене ме прашувате ... Успеав да се направи импровизиран поправки користење на некои медицински лента, но добро знаете дека не е ќе трае вечно.

Без стап иако, на гас е бескорисна. Една секунда јас сум со користење на стап, следниот јас го земам да ја стишат на бубачки (на нешто што мразам најмногу за Мојот стан е гајле на лебарки. Јас сум на името на градот, но тоа е јасно да се направи не е добро па мислам дека ми Следен повик е на округот здравство долг)., јас го постави назад и ако престанат да работат. Јас сум исто како wtf? навистина?


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 218 by Gh0stRider203

PAYSON напиша: Здраво KC, никогаш не сум имал Х-45, мислам пораки направи кросовер. Сите што некогаш сум сопственост е систем Saitek е контрола на Х-55 HOTAS. Тие треба да бидат малку "поврзан". Ако сакав само стап и некои копчиња јас би се вратам на мојата Logitech Врховниот, кој е сите ви треба ако сте пилот на авион. Ако (како јас) не било борба против некои сериозни АИ, тогаш X-55 (или 65) "систем за контрола" е топла HOTAS билет.
PAYSON


Ya види јас не се направи многу на воздух-воздух борба, но јас сакам сите функции на 55 како, а јас најчесто летаат jumbos ... јас доста доби употреба за секоја копче lol

Бидејќи јас се направи повеќе ILS пристапи овие денови (јас се користи да ги мразат ILS сега јас го lol сакам), јас имаат тенденција да имаат подесување неколку за автоматски да се префрлите од GPS да NAV1 и од НАВ да им пријде. Мислам дека за единственото нешто што навистина се користи тастатурата за кога имав 45 беше да се разговара со ATC, го вклучите / исклучите APU, а веројатно и 1 2 или мали нешта lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 2 месеци # 221 by PAYSON

ДОБРО ! Јас треба да бидам во погрешна форумот. Многу извинување .gtg

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.221 секунди
јазици