јазици

На тема-icon прашање Инцидентот: ПСА ЦПР во Шарлот

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 205 by Dariussssss

А ПСА ерлајнс Canadair ЦПР-700 во име на Американ ерлајнс, регистрација N709PS вршење на летот AA-5320 од Шарлот, NC да Gulfport, Мисисипи (САД) со 44 патници и 4 екипажот, замина пистата 36C Шарлот во 11: 42L (16: 42Z ) и беше во почетната искачување кога екипажот изјавиле дека слушнале силен тресок. Авионот запре искачување на 4000 нозе. А инспекција пистата пронајден мртов елен на пистата, авионот позиционирани за ниска пристап кон пистата 36R да имаат опрема прегледано од земјата. Кула пријавени гледање на сите три на менувачот во позиција, се појави имаше пареа да излетаат од десната страна. Друг пилот пријавени од десната страна на моторот се појави да биде протекување. Службите за вонредни состојби подготвува за интервенција. Авионот се искачи на 4000 нозе, екипажот препорачува тие се планира да се испразни пистата нормално, но ќе престане и да се евакуираат дали има било набљудување на протекување на гориво. Авионот позиционирани за целосен крај слетување на пистата 36R за 10 минути по ниска пристап и 30 минути по полетувањето, испразнет од пистата преку голема брзина го исклучите R, престана по кратко чекање линија и евакуирани. Служби за итни случаи затвори пистата и foamed известување многу гориво на пистата на воздухопловот. На патниците излезе од авионот брзо преку одборот скалите и се остават на терминал, немало повредени. Авионот претрпе оштетувања на водечките компании на десната рака.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 206 by Gh0stRider203

Па, изгледа како тоа е време повторно да се оцени на оградата околу аеродромот, бидејќи тоа не е чување на елени надвор како што би требало да. Лично, јас само велат дека тоа се изгради поголема. Задоволство ни е да нема луѓе беа повредени, а јас само се надевам дека тоа е брзо за елен.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 208 by Dariussssss

Авионот веќе беше во воздух, па да речеме 150 + kts..I Претпоставувам дека беше брз. Чувствувам тажно за тоа убава животните и луд, лути и така натаму, бидејќи на безбедноста на аеродромот. Имаше многу повеќе среќа тогаш мозокот. Замислете истиот овој инцидент со ... да речеме -737.

Исто така, кога ќе се разгледа има многу на аеродромите во планинските области, каде што цела листа на животни може да се постигне на пистата, како гризли, или надолу на југ, нешто како алигатор. Време е да се разбудат.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 219 by Gh0stRider203

се согласи човекот.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: superskullmaster
Време е да се создаде страница: 0.231 секунди
јазици