јазици

На тема-icon прашање Моторите на проектот Airbus A321 се исклучија по полетувањето

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 223 by JanneAir15

Здраво! Го симнав Airbus A320 Family Mega Pack. Ги тестирав сите модели (A318, A319, A320, A321), но кога ќе полетам со A321, моторите веднаш ќе се исклучат откако тркалата ќе се симнат од земјата. Другите авиони од овој пакет немаат овој проблем, тоа е само на A321. Ја следев контролната листа и ги вклучив моторите со правиот метод. Не знам што е во ред тогаш. Те молам помогни ми со ова.


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: овал

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 224 by Gh0stRider203

Не можам да сторам многу како што сум во средината на летот додека зборуваме (LFRG-KDFW) во 747-400LCF, но откако ќе слетам, ќе го симнам и ќе го разгледаме.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 225 by Tonny0909

Мора да го поставите ELAC2 Off во FLT CTL- делот во горниот дел на панелот. Други три сет. (Sec 2,3 и FAC2)

И да научат летови за лет на Ербас:

www.airbusdriver.net/airbus_fltlaws.htm

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203, JonesyMcJonesFace

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 226 by JanneAir15

Ти благодарам многу! Јас ќе го тестирам тоа.


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 227 by JanneAir15

Не, тоа не работеше. Јас уште ја добив истата грешка "Generator 1, генератор 2 и хидраулика 1 # 2" се обележани црвени на информативниот екран.


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 228 by JanneAir15

Нема потреба повеќе да помогнете! Јас го решив проблемот. Tonny0909, ти беше во право, но ELAC2 е единствениот FLT CTL прекинувач што треба да го исклучите. Други прекинувачи што треба да ги имате! (вклучувајќи го и левиот дел од горниот дел од панелот) Тоа е тоа! Но, ви благодарам за вашата помош Tonny0909.


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 229 by Tonny0909

Па, тоа го кажав во мојот оригинален пост:

"Други три се поставени ВКЛУЧЕНО (Sec 2,3 и FAC2)"

Тие се вклучени кога "OFF" не е означено.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 230 by Dariussssss

Мило ми е што реков овој. Ако ви треба нешто повеќе, кажете ни.

Ведро небо.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 234 by Gh0stRider203

Dariussssss напиша: Мило да го видам овој решен. Ако ви треба нешто повеќе, кажете ни.

Ведро небо.


Го поддржувам тоа!

ОГРОМНИ Ви благодарам на Tonny0909 за неговата помош! :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.240 секунди
јазици