јазици

На тема-icon прашање Можете ли да користите FS9 авиони на FSX?

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 248 by JanneAir15

Здраво! Слушнав дека можете да користите авиони FS9 на FSX. Имам специфична рамнина што не можете да ја најдете FSX затоа би сакал да знам дали е можно да се користи натаму FSX. Авионот е верзија на Проектот Airbus A321 Sharklet. Веќе пробав некои методи да ги инсталирам, но тие не работеа. Па може ли некој да ми помогне со ова?


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 8 месеци # 252 by Gh0stRider203

да ти можеш. некои од папките може да бидат малку поразлични натаму FSX од FS9. на FSX, сите мои авиони одат тука:
Б: \ Програми за датотеки (x86) \ Мајкрософт игри \ Мајкрософт за летање на Мајкрософт X \ SimObjects \ Авиони

Не се сеќавам каде инсталираат на FS9. Исто така, само фер предупредување. Не сите мерачи за FS9 ќе работат со FSX.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.227 секунди
јазици