јазици

На тема-icon Важно Виртуелна ерлајнс, Ве молиме помогнете!

Повеќе
2 години 1 месец # 249 by JanneAir15

Здраво! Јас сум заинтересиран за оние виртуелни авиокомпании. Јас веќе знам нешто за нив, па тука е она што јас се уште сакаат да знаат. Па сакам да знам што програми треба да имаат, а потоа, ако не знаете нешто други важни работи што треба да знаете да ми кажете. Но, мислам дека тоа е се. О! и ако имате некои виртуелни препораки авиокомпанија тие се добредојдени!

- JanneAir15


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 месец # 250 by Dariussssss

Прво на сите, Здраво и добредојде на форумот.

За почеток, ви треба на симулатор за летање. Има неколку од нив, и дека изборот зависи од компјутер имате, поточно Мајкрософт летот симулатори 2004 и FSX, X-авион и P3D. Тие се сите payware, па мора да се размислува на тој дел, како и. Постои еден бесплатен лет SIM, но тоа е сериозно лошо, па јас нема да се мачат да се објасни во врска со тоа.

Потоа, во зависност од авиокомпанијата, ќе треба некои авиони. Последната, е клиент ACARS. Таа исто така се разликува од еден VA до друг. Некои од нив имаат свои, сопствени клиенти. Оние кои не се, најмногу се користи некои многу стари и несигурни лошо клиенти

Освен тоа, можеби ќе треба некои додатоци да се подобрат некои аспекти на вашиот лет SIM, но како што реков, тоа е само можност.

Безбедно небо.

Со почит

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
2 години 1 месец # 251 by Gh0stRider203

Јас лично би укажуваат на FSX, иако во овој момент .... ќе мора да го добие преку пареа како на најдоброто од моето знаење MS не поддржува диск верзија повеќе. Јас сум ќе биде тапа .... цената за пареа Edition е freaking крадат! Јас плати $ 60 за FSX: Gold Edition (Делукс + Забрзување Add-on), а ти си плаќаат многу помалку, така тебе. Една лоша работа да тоа не е сите payware ќе работи, но колку што знам тоа е краток список.

Јас сум, всушност, на сопственикот / извршниот директор на американскиот ервејс VA, и додека вие сте добредојдени да се купи било payware авиони сакате, ние не се бара да се купи авион за да биде дел од Соединетите Американски Држави. Ако сите имате / сакате е бесплатен, јас сум кул со тоа. Начинот на кој јас ја види ... животот може да биде комплетна Б * TCH понекогаш, па зошто да се направи повеќе од еден? смеење на глас

Јас сум прилично опуштен човек. Јас се обидувам моите најдобри да работам со мојот пилоти, а јас се нудат одредени награди за оние кои се активни (кои се движат од "монетарната" бонуси да има авиони доделен на само нив). Ние сме, всушност, врз основа en English (како во округот lol) сајт, и ги користат нивните софтвер лет за следење (што е многу лесно да се користи помеѓу другото). Плус, јас да ве снабди со сите freeware авиони ние ги користиме (иако некои од нив е за тука lol)

Додека јас се главно на долги релации товар, бидејќи тоа е она што го прави на Соединетите Американски Држави најмногу $, јас нека ми пилоти да одлучи што е тоа што сакате да го направите.


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.343 секунди
јазици