јазици

На тема-icon прашање Документација за авиони

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 255 by Dariussssss

Би сакал да прашам, се надевам дека некој знае дека ...

Сите стандардно, и многу авиони со payware имаат многу документација, како списоци за проверка, референтна брзина и така натаму. Со месеци се обидувам да ги пронајдам овие за Thomas Ruth A330 / 340 и многу други авиони, но сè уште ништо. Значи, дали некој знае каде да го најде?

Благодарам многу однапред.

Со почит

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци - Пред 2 години 7 месеци # 256 by Gh0stRider203

Па, јас често користам Википедија за брзина / надморска височина на крстарење.

Се надевам дека ова помага за останатите .. :)

tinyurl.com/airbusinfo

ИСТО проверете што FSX вели за максимално гориво / бруто-тежина против википедија, бидејќи она што е таму има тенденција да биде точно. Ако FSX не е исто што е многу лесен :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Последно уредување: 2 години пред 7 месеци од Gh0stRider203.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 257 by Dariussssss

Главниот проблем и болката во ..... е ова, кога летате, кога се приближувате до пневматикот или брзината на застојот, лентата IAS станува црвена. Не на TR A330 / 340. Поради тоа, немам поим каде е СТЕЛ брзината на нештата, можам само да претпоставам. Листата за проверка сам не ја дава таа информација, ниту ниту една што ја најдов.

Бев во можност да ги ископам документите CLS A340 ... но сериозно се сомневам дека е исто како и со TR A340.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци - Пред 2 години 7 месеци # 258 by Gh0stRider203

добро искрено ... Одам според она што можам да го најдам за вистинската птица .....:)

како во 747 (без разлика кој), имам тенденција да го сторам 245 подолу 10K на излегување, а потоа поставете autothrottle на што и да е брзината на крстарење во IAS, конечен пристап што имам тенденција да го направам на 135 ias

брзината на штанд е всушност лесна за откривање! тоа е во датотеката авиони.cfg ;)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Последно уредување: 2 години пред 7 месеци од Gh0stRider203.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 259 by Dariussssss

Најде тоа .... но никој случај не е точен.

Комплетна брзина-стакло-120 kts за Airbus a340-500? : Ohmy:

Нема шанси.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 260 by Gh0stRider203

Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 261 by Gh0stRider203

тоа е ДОЛГО шут, но знаете што ... ИСПИТУВАТЕ да го задржите воздушниот автобус ... погледнете дали ќе ви помогнат! :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци # 306 by Dariussssss

После едно пребарување низ You Tube, успеав да дознаам нешто ..

A340-600, брзина на приближување 160-170 kts, при што брзината на штанд е нешто помалку од 160 kts, што е една голема вага .... Не е ни чудо што имав толку тешко време да ја спуштам оваа работа. Помали A340s ... мојата најдобра претпоставка, 5-10 kts пониска брзина, но сепак доста брзо.

Дали некој има повеќе информации за ова?

Однапред ви благодариме.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци # 308 by Colonelwing

Ограничување на A340
Опис: A340-500,600 Ограничување од FCOM

https://www.scribd.com/doc/18775396/A340-Limitation

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци # 312 by Dariussssss

Фала многу човек. Јас не бев во можност да го добијам од таа страница, во никој случај не ќе платам за тоа. Но, можев да го ископам некаде на друго место. Како и да е, една голема, голема благодарност. Јас воопшто не бев свесен за овој документ.

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 0.347 секунди
јазици