јазици

На тема-icon прашање 26-годишник станува најмладиот капитен на авиокомпанијата во Велика Британија

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци - Пред 2 години 7 месеци # 271 by Colonelwing

Морав да го направам ова новости прикажано овде за нашите идни пилоти на манастир
како пример за да верувате во себе и да го следите вашиот сон.

26-годишник станува најмладиот капитен на авиокомпанијата во Велика Британија
https://www.youtube.com/watch?v=yJXk9TAakXg


Кејт Мек Вилијамс стана најмладиот капитен на авиокомпанијата во Велика Британија во 26. Таа започна да лета на возраст од 13 и сега работи за Easyjet. Извештај на Сара Дафи.


Честитам Кејт!
Ви посакувам многу години во вашата страствена кариера како CT и некои врвни лекарски прегледи за периодично време
така да продолжиме да летаме уште наредните години. Да, навистина, Медицинскиот е многу важен предност за да станете пилот на Комисијата
затоа внимавајте на вашето здравје доколку сакате да го следите тој пат во животот.

Господа, се сеќавате ли уште кога ја добивте својата прва задача за капетани,,, како можеме да го заборавиме тој ден ах!

Последно уредување: 2 години пред 7 месеци од Colonelwing.
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 7 месеци # 287 by Gh0stRider203

таа е симпатична ^ _ ^


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: superskullmaster
Време е да се создаде страница: 0.148 секунди
јазици