јазици

На тема-icon прашање Конкорд ни даде суперсоничен транспорт

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци # 273 by Colonelwing

Овој авион може да премине Атлантикот во 3.5 часа. Зошто тоа не?
Конкорд ни даде суперсоничен транспорт. Но, зошто да не успее ова суперсоничен авион?

Одговорот е комплицирано - Фил Едвардс Вокс е под истрага.
https://www.youtube.com/watch?v=a_wuykzfFzE

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци # 274 by Dariussssss

Вистинската причина е едноставно возраста на авиони. 30 + години, со огромен потрошувачката на гориво. Многу, многу деликатни и кршливи. Само не се погодни за денес патување со авион, кога авионот работи навистина тешко да се донесе пари на авиокомпанијата. Јас сум голем фан Конкорд, но она што се случи во Париз беше само чекаат.

Со почит

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци # 286 by Gh0stRider203

Dariussssss напиша: Вистинската причина е едноставно возраста на авиони. 30 + години, со огромен потрошувачката на гориво. Многу, многу деликатни и кршливи. Само не се погодни за денес патување со авион, кога авионот работи навистина тешко да се донесе пари на авиокомпанијата. Јас сум голем фан Конкорд, но она што се случи во Париз беше само чекаат.

Со почит


За жал, јас треба да се согласат ...

Иронично, јас сум всушност прави на околу-светот патување во моментов во Конкорд. Не сум сигурен колку нозе ова ќе се земе или каде што ќе ме земе, но ќе видиме :)

Јас ќе поднесе мојот лет планови во нова тема еднаш направи :)


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: maryap

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци # 299 by Colonelwing

Уживајте во турнеја Gentelmen!

Бритиш ервејс Конкорд - Детален Кокпит турнеја -
Конкорд, најдобар авион во светот. Влезете внатре Г-BOAC, предводник на Конкорд флота БА, и да уживате во детална турнеја на убава сите аналогни пилотската кабина на авионот. А чекор во минатото на аеродромот во Манчестер.

https://www.youtube.com/watch?v=eOeqH8YEviA

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци - Пред 2 години 6 месеци # 327 by Gh0stRider203

<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 XNUMX XNUMX XNUMX


Извинете, додека јас се промени надвор Мој боксери .....


BTW, јас дели на Д на мојот личен Фејсбук, и да биде господин сум, ви дадов кредит, полковник :) ТИ БЛАГОДАРАМ! за објавување на Д!


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Последно уредување: 2 години пред 6 месеци од Gh0stRider203.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
Пред 2 години 6 месеци # 341 by Colonelwing

Во секое време се пари!

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете Датотеки.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: superskullmaster
Време е да се создаде страница: 0.191 секунди
јазици