јазици

На тема-icon прашање авион препораки

Повеќе
1 година 9 месеци - 1 година 9 месеци # 292 by JanneAir15

Здраво! Имам едно прашање повторно. Сакам Ербас A380 но постојат многу од нив (payware и freeware). Јас би сакал да знам кој би требало да добие. Тоа не е важно тоа е payware или бесплатен како што долго како што е добро.
И ако вие исто така имаат проблеми со изборот на добар авион за потоа да ја испратите вашата прашање тука!

Јас веќе го нашол еден кој е на оваа страница. Но, се 'уште имам едно прашање во врска со тој авион. Можете ли да додадете сопствени liveries на тоа?

Ербас A380-800 VC
Линк: www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/6/560


- JanneAir15


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10
Последно уредување: 1 година 9 месеци од JanneAir15.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 293 by Dariussssss

Јас сум исто така со користење на овој, и тоа не е на сите. Се обидував да инсталирате повеќе liveries, но поради некоја причина, тоа не е работа ... можеби не бев во право во нешто.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 330 by Gh0stRider203

Dariussssss напиша: Јас сум исто така со користење на овој, и тоа не е на сите. Се обидував да инсталирате повеќе liveries, но поради некоја причина, тоа не е работа ... можеби не бев во право во нешто.


си менувате aircraft.cfg датотека, како?


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 332 by Dariussssss

Јас не, но сепак, инсталираната облека не се појавува ... не знам зошто.

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 334 by JanneAir15

Мислам дека знам зошто. Дека авионот е првично за FS9. Дали ќе добие право облека за тој авион? Гледав до страната на проектот Ербас и таму е A380 за FS9 (иста рамнина на оваа страница, но тоа е пат за FSX), па не сум сигурен што се што треба да направите за да го добиете liveries работи правилно. Ќе се обидам да се направи нешто за да liveries работи, а потоа кажам овде.

Со почит
- JanneAir15


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10
Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 338 by Dariussssss

Очекувам со нетрпение. Исто тука, ќе се обиде повторно.

Cheers

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 339 by Dariussssss

Значи, таму да го имаат. Јас бев во можност да се инсталира облека во '' нашата '' A380 и тоа функционира.

Начинот да се направи ова ... Прво, пребарување и преземање само на текстура A380 сакате да го инсталирате. Можете да најдете многу од нив во Avsim. Стави папка текстура во фолдерот Па A380, отворена датотека и уредување на авиони .cfg. Бидете сигурни да се провери дека текстурата е компатибилен со вашата SIM, во овој случај, на FSX.

Cheers

Следниве корисник (и) рече Ви благодариме: Gh0stRider203

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 342 by JanneAir15

Добро, благодарение Ќе се обидам тоа.


Мој компјутер: процесор: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Матични плочи: ASUS Prime X370 Pro | RAM: G Вештина Ripjaws V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Графичка картичка: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Складирање: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Сина HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | ОС: Windows 10

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

Повеќе
1 година 9 месеци # 343 by Gh0stRider203

JanneAir15 напиша: Јас мислам дека знам зошто. Дека авионот е првично за FS9. Дали ќе добие право облека за тој авион? Гледав до страната на проектот Ербас и таму е A380 за FS9 (иста рамнина на оваа страница, но тоа е пат за FSX), па не сум сигурен што се што треба да направите за да го добиете liveries работи правилно. Ќе се обидам да се направи нешто за да liveries работи, а потоа кажам овде.

Со почит
- JanneAir15


добар улов! Јас не мислам на тоа lol


Gh0stRider203
Американскиот ервејс VA
Сопственикот / извршниот директор

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ве молиме Логирај Се or Направи сметка да се приклучат на разговор.

  • Не е дозволено: да се создаде нова тема.
  • Не е дозволено: за да одговорите.
  • Не е дозволено: за да додадете прилози.
  • Не е дозволено: да ги менувате вашите пораки.
Модератори: Gh0stRider203
Време е да се создаде страница: 2.342 секунди
јазици